Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Gavin Guille to najpotężniejszy człowiek na świecie – ma władzę, bogactwo i sławę. To Pryzmat, czyli krzesiciel władający barwami z całego spektrum koloru, cesarz, najwyższy kapłan i jednocześnie gwarant kruchego pokoju pomiędzy wszystkimi siedmioma satrapiami. Tak wielki dar niesie ze sobą nie tylko błogosławieństwo, ale i przekleństwo; jemu podobni nie żyją długo, zawsze jest to wielokrotność siódemki...

Gavin przeżył już 16 lat, do końca pozostało mu pięć lat życia. Okres, w ciągu którego ma do zrealizowania pięć niemożliwych celów. Niespodziewana informacja może zniweczyć jego misterny plan. Okazuje się, że ma syna, który urodził się po wojnie, dzięki której doszedł do władzy. Musi podjąć trudną decyzję – jak wiele może poświęcić, by sekret jaki skrywa nie ujrzał światła dziennego? Cena jest wysoka, od jego wyboru zależeć będzie los całego świata.

Brent Weeks, autor trylogii „Nocny Anioł” powraca w bardzo dobrym stylu. Jego książka, zatytułowana „Czarny Pryzmat”, pierwszy tom cyklu „Saga powiernika światła”, to bezpretensjonalna i sprawnie napisana powieść, momentami zabawna, z prostym, zrozumiałym językiem, oryginalną i ciekawą wizją świata, niebanalnym systemem magicznym oraz całą gamą bohaterów, których można albo kochać, albo nienawidzić.

Kolejne rewelacyjne części „Sagi powiernika światła”: „Okaleczone oko” i „Oślepiający nóż”, to interesujące i wciągające książki, które dostarczą niemałej rozrywki na kilka jesiennych wieczorów.

Poleca biblioteka w Wiślinie.