Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Uczestnicy warsztatów malowania kubków podczas zajęć w Mediatece

„Kubki jak malowane”, czyli warsztaty malowania kubków ceramicznych odbyły się we czwartek, 26 stycznia, w Mediatece. Przy użyciu specjalnych farb do ceramiki dzieci własnoręcznie stworzyły upominki dla mamy, taty, koleżanki lub... swej sympatii (Walentynki już niedługo). Każde naczynie było inne - na zakończenie warsztatów podziwialiśmy kolorowe kwiaty, motyle, serduszka a nawet bohater kreskówki - SpongeBob.

Grafika ilustracyjna z logotypami Dyskusyjnego Klubu Książki, Instytutu Książki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kultura Tutaj

Mediateka w Straszynie 20 stycznia o godz. 17:00 zaprasza młodych czytelników na pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży. Wyjątkowym gościem będzie pisarka Natalia Thiel. Pretekstem do rozmowy będzie tytułowa książka „Ewolucja według Calpurnii Tate” Jacqueline Kelly.

Grafika ilustracyjna z logotypami Dyskusyjnego Klubu Książki, Instytutu Książki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kultura Tutaj

„Mężczyzna miał poglądy – kobieta nadal tylko widzimisię, odpowiednikiem jego silnej woli był jej babski upór, a jego przezorności – jej wyrachowanie, a w sytuacjach, w których mężczyznę zwano taktykiem, kobieta pozostawała intrygantką”.

Grafika ilustracyjna z napisem FERIE W GMINNEJ INSTYTUCJI KULTURY 23-27 STYCZNIA i logo Kultura Tutaj

Na drugi tydzień ferii OKSiBP Cieplewo przygotował liczne atrakcje dla młodszych i nieco starszych dzieci. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na zajęcia obowiązują zapisy, na spektakle i pokazy kinowe – bilety. Zapisy oraz sprzedaż biletów na wydarzenia w Cieplewie prowadzi Biuro Obsługi Klienta, na wydarzenia w Straszynie – Mediateka.

Grupa czytelników na spotkaniu w Mediatece w Straszynie

W piątkowy wieczór, 30 grudnia, podczas ostatniego w 2022 roku spotkania Dyskusyjnego Klubu dla Dorosłych, rozmawialiśmy o książce Michała Rusinka „Niedorajda”. Zastanawialiśmy się w jakim celu profesor językoznawstwa pisze książkę obśmiewającą poradniki? Czy po to, aby pokazać swoją intelektualną wyższość? Chcąc wykazać brak logiki, sensu, rozumienia znaczenia słów?

Informujemy, że z przyczyn organizacyjnych w grudniu OKSiBP będzie funkcjonować według zmienionego grafiku. W dniach 23-31 grudnia Ośrodek w Cieplewie i filia biblioteczna w Wiślinie będą zamknięte. 22 i 24 grudnia nieczynna będzie Mediateka – w pozostałe dni filia biblioteczna w Straszynie będzie pracować według stałego harmonogramu.

Wioletta Toruńczak w bibliotece

Z dumą i radością informujemy, że Wioletta Toruńczak, kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański i Mediateki, została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie im. Olgi Rok! Naszej Koleżance serdecznie gratulujemy i życzymy, aby praca była dla Niej zawsze źródłem osobistej satysfakcji, a okoliczności zawsze sprzyjały rozwojowi społeczności lokalnej, wśród której realizowane są projekty i działania biblioteczne OKSiBP.

Sesja fotograficzna promująca czytelnictwo w gminie Pruszcz Gdański

Biblioteka na Żuławach czeka na swoją nową siedzibę. Prace remontowe zbliżają się ku końcowi, więc pozostanie nam aranżacja przestrzeni. Jednak same książki stojące na regałach to zdecydowanie za mało, aby nadać jej charakter. Dlatego z pasją realizujemy wizję biblioteki, która jest nie tylko solidnie osadzona w regionie, ale również wypełniona ludźmi.