Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Troje uczestników spotkania młodzieżowego DKK z moderatorką Małgorzatą Gołofit.

Dreszczyk emocji towarzyszył młodym czytelnikom podczas lektury książki „Ruby Redford. Spójrz mi w oczy” Lauren Child. To powieść o przygodach tajnej agentki Ruby Redford; po jej przeczytaniu – jak twierdzą klubowicze - pozostał żal, że to już koniec. Ale na półkach w Mediatece znajdziecie kolejne części cyklu o tej inteligentnej i odważnej nastolatce.

Uczestniczki spotkania czytelniczego klubu dyskusyjnego w Mediatece poświęconego książce "Chłopki"

„Niech mnie ożywia miłość do sztuki i Twoich tworów. Nie dopuść, żeby żądza zysku, gonienie za sławą, zaszczytami wzięły udział w zatrudnieniu moim. Wzmocnij siły serca mojego, aby było gotowe służyć jednakowo biednemu i bogatemu, dobremu i złemu, przyjacielowi i wrogowi. Udziel mi Boże umiarkowania we wszystkim, tylko nie w poznaniu: w nim niech będę nienasycony i niech daleka będzie we mnie myśl, że wszystko wiem i wszystko potrafię.”

Uczestnicy spotkania dziecięcego klubu książki podczas zajęć plastycznych zainsprowanych lekturą "„Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie”. "

Jesień to czas, kiedy zaczyna się sezon zachorowań. Jesteśmy podatni na przeziębienia, atakują nas wirusy i bakterie. Tym tematem zajęliśmy się na czwartkowym spotkaniu dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki, a inspiracją do rozmowy było „Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie” Wojciecha Feleszko.

 Kryspina Orlińska, Franciszka Szumilak, Barbara Wójcik, Cecylia Kucharska i Eryka Radzio.

Archiwistyka społeczna – to dokumentowanie zbiorów, które nie są gromadzone przez archiwum państwowe, a które mają znaczenie dla lokalnych społeczności. Są ważne z puntu widzenia dbałości o lokalne dziedzictwo, kreowania warunków do rozwoju tożsamości lokalnych i regionalnych. Wynika z zainteresowania historią zwykłych ludzi oraz miejsc, w których mieszkamy lub pracujemy.

Bibliotekarki jako bufetowe w świetlicy wiejskiej w Wiślinie

Na jedno popołudnie w świetlicy wiejskiej w Wiślinie, sąsiadującej z Biblioteką na Żuławach, odtworzyliśmy Klub Książki i Prasy, a mieszkańcy mogli poczuć się niemal jak w PRL-u… W takiej oprawie zorganizowaliśmy zakończenie projektu „Kierunek – Kulturalne Żuławy”.

Uczestniczki spotkania czytelniczego klubu dyskusyjnego w Mediatece

O tym jaka jest Ołena Zełenska, jakie ma to znaczenie w obliczu wojny trwającej w Ukrainie od 2014 roku, i jak postrzegają ją mieszkanki tego kraju – dyskutowałyśmy podczas październikowego spotkania dyskusyjnego klubu książki w Mediatece, poświęconego biografii pierwszej damy naszego wschodniego sąsiada.

Uczestnicy DKK dla Młodzieży na spotkaniu w Mediatece z prowadzącą Małgorzatą Gołofit

Śmiercionośny wirus w ciągu kilku tygodni zmienia cały świat. Przy życiu pozostają tylko dzieci i młodzież... Czy taki świat ma szansę przetrwać? Jak najmłodsi odnaleźli się w postapokaliptycznej rzeczywistości, w której muszą walczyć o przetrwanie?

Warsztaty w szkole w Wiślinie poprowadziła Anna Szczepkowska

Jak połączyć kreatywność z użytecznością? Jak wyposażyć młodych w narzędzia, które spowodują, że uczniowie łatwiej będą kodować informacje, sprawniej notować, mniej się nudzić? Odpowiedzi na te pytanie szukaliśmy na warsztatach poprowadzonych przez Annę Szczepkowską.