Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Kraków, schyłek XIX wieku. Teodor Lutoborski, właściciel pokaźnego majątku, zanim pewnego dnia odbierze sobie życie, spisuje testament, który zmienia los Marcela, Floriana i wielu innych. W tym samym czasie, podkuchenna, niewinna Zosia zostaje zbałamucona przez swojego pracodawcę. Pozbawiona pracy, a będąca w ciąży dziewczyna nie posiada środków do życia.

Wyjeżdża więc do Krakowa, by tam u dalekiej rodziny szukać pomocy...

Losy bohaterów przeplatają się ze sobą, dorastają nowe pokolenia i zmienia się ludzka świadomość.

Rodzinne tajemnice, skandale, a w tle Kraków u schyłku XIX wieku, a więc fascynacja artystów sztuką ludową, „chłopstwem” i wsią. Główni bohaterowie to nieślubne dzieci, wychowywane przede wszystkim przez samotne, proste kobiety skrzywdzone przez potomków wyższych sfer. Ciekawe i różnorodne charaktery. Jak sobie radzą, aby się utrzymać?

To opowieść pełna intryg, sekretów, zakazanych uczuć, w której splatają się ludzkie losy. Wciąga od samego początku dzięki fascynującej fabule i ciekawym watkom. Wkrótce ukaże się trzeci tom sagi...

Książki Katarzyny Majgier z cyklu „Kuchennymi drzwiami” - „Gra pozorów” oraz „Światło i cień” poleca biblioteka w Wiślinie.