Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa i w porozumieniu z Wójt Magdaleną Kołodziejczak, nasz gminny Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podjął decyzję, iż 29. Finał WOŚP organizowany przez OKSiBP będzie odbywać się tylko online.Datki zbieramy do wirtualnej skarbonki.

Decyzja ta jest podyktowana obowiązującymi obostrzeniami i zaleceniami związanymi z pandemią COVID-19 (np. dot. przestrzegania dystansu społecznego). Wspólnie z Wiesławem Zbroińskim, prezesem Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański, z którym od kilku lat wspólnie organizowaliśmy kilka poprzednich finałów, ustaliliśmy też, że tym razem nie będzie tradycyjnej licytacji fantów i darów od sponsorów oraz światełka do nieba w Mokrym Dworze. Chcemy bowiem zapewnić wszystkim mieszkańcom gminy maksimum bezpieczeństwa. Zarówno członkom Sztabu WOŚP w Cieplewie - w większości niepełnoletnim wolontariuszom (uczniom szkół podstawowych), darczyńcom, a także pracownikom Ośrodka, którzy do tej pory co roku pomagali w organizowaniu orkiestrowych atrakcji i liczeniu zebranych datków.

Postanowiliśmy uruchomić jedną wirtualną puszkę, którą można zasilać przelewem przez Internet za pośrednictwem Mastercard i PayU. Wolontariusze z naszego sztabu będą promować akcję i naszą zbiórkę na swoich profilach w rozmaitych mediach społecznościowych, wśród swoich kolegów, przyjaciół, znajomych i krewnych, tak aby jak najwięcej osób dowiedziało się o wydarzeniu i mogło w ten sposób zasilić konto Orkiestry.

Mamy nadzieję, że mimo zmiany formuły zbiórki, uda się nam zgromadzić jak najwyższą kwotę, zapewniając wszystkim uczestnikom kwesty - wolontariuszom i darczyńcom - bezpieczeństwo zdrowotne w tym niezwykle trudnym czasie i okolicznościach wymagających zachowania dystansu społecznego.

Link do wirtualnej skarbonki sztabu WOŚP w Cieplewie:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/

Sie ma!