Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

IV Wojewódzki Bieg Żuławski Brzegiem Motławy za nami. W sobotę, 23 kwietnia 2016 r., mimo kapryśnej aury na starcie przed świetlicą w Lędowie zaroiło się od młodych, bardzo młodych i nieco dojrzalszych biegaczy.

W kategorii Bieg Skrzatów i Bieg Młodzieżowy wystartowało łącznie 127 uczestników, w tym 58 zawodniczek, wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety, nie odnosząc kontuzji. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 300 metrów, nieco starsi (rocznik 2005 i 2006) 800 metrów, a biegacze w kategorii wiekowej 2002-2004 – ok. 1500 m.

oldestNa listę startową Biegu Głównego zapisało się 194 uczestników - zawodniczek i zawodników. Ostatecznie jednak, z powodów losowych lub z uwagi na niezbyt łaskawą aurę, na starcie stanęło 165 biegaczy w tym 43 z gminy Pruszcz Gdański. Najstarszym okazał się pan Jacek Bandurski, rocznik 1935! (na zdjęciu z Januszem Sampolskim, prezesem GTS Pruszcz Gdański) z Sopotu, dla którego była to już 604 impreza biegowa, w jakiej wystartował. Ponad 5-kilometrową trasę pokonał z wynikiem 35:43 min, czyli niemal 4 minuty szybciej od ostatniego zawodnika na mecie, o 12 lat młodszego - czapki z głów!

Rekreacyjnie (poza klasyfikacją) Na trasę wymaszerowało również 7 zawodników nordic walking.

Ostatecznie w Biegu Głównym najszybciej do mety dotarł Marek Kaszubowski z Pszczółek, z wynikiem: 20:17 min, a spośród pań najszybsza była Małgorzata Tuwalska (w klasyfikacji ogólnej 10 miejsce z czasem: 21:39 min) z Gdańska reprezentująca LKS ZANTYR Sztum. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Wyniki:

BIEG SKRZATÓW rocznik 2007 i młodsi (67 uczestników)
• DZIEWCZĘTA
1. Agata Ickowska
2. Anna Dylik
3. Hania Jędryczka
• CHŁOPCY
1. Mateusz Paluch
2. Eryk Pergoł
3. Borys Kwiatek

BIEG SKRZATÓW rocznik 2005-2006 (40 uczestników)
• DZIEWCZĘTA
1. Łucja Grządziela
2. Ada Kownacka
3. Zuzia Nawrocka
• CHŁOPCY
1. Oskar Siemko
2. Aleksander Bielawski
3. Tomek Dylik

BIEG MŁODZIEŻOWY (20 uczestników)
• DZIEWCZĘTA
1. Basia Dłużewska
2. Natalia Gołacka
3. Magda Szczepaniak
• CHŁOPCY
1. Tomasz Ickowski
2. Dominik Marcinkowski
3. Marcin Myszk

Na najlepszych (laureatów trzech pierwszych miejsc) na mecie czekały puchary, nagrody rzeczowe i upominki od sponsorów, a dla zawodników startujących w starszych kategoriach wiekowych również karnety do siłowni My Gym w Pruszczu Gdańskim i nagrody finansowe w wysokości 150, 100 i 50 zł (odpowiednio za zajęcie: 1, 2 i 3 miejsca) ufundowane przez GTS Pruszcz Gdański. Wszyscy uczestnicy otrzymali też pamiątkowe medale.

Patronat honorowy nad zawodami objął Jan Kleinszmidt, Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, a patronat medialny: „Dziennik Bałtycki”.

dziennikbaltycki l

Organizatorzy:
Gmina Pruszcz Gdański, Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna w Cieplewie, Gminne Towarzystwo Sportowe Pruszcz Gdański oraz sołectwa: Lędowo, Wiślina i Bystra.

Sponsorzy:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Starostwo Powiatu Gdańskiego
Rada Wojewódzka Ludowych Zespołów Sportowych w Gdańsku
TAURUS Sea Power
Eksploatator
Exclusive Sport
Tomasz Dawluszewicz
Fundacja „Zdrowo jem, zdrowo żyję”

logo bieg

 

Do wszystkich osób i instytucji, które wsparły nas w organizacji wydarzenia kierujemy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański i OSP Wiślina za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie biegu, Panu Wojciechowi Kopaczewskiemu za udostępnienie miejsca na parking, Gospodyniom z Lędowa, Bystrej i Wiśliny za przygotowanie posiłków i napojów regeneracyjnych dla zawodników oraz pysznych ciast, a Państwu Małgorzacie i Januszowi Staniakom za przekazanie kapusty na bigos.

Dziękujemy również wszystkim miłośnikom biegania i rekreacji na świeżym powietrzu za udział w imprezie i zapraszamy do startu w kolejnej edycji biegów przełajowych w gminie Pruszcz Gdański, czyli w jesiennym biegu Doliną Raduni w Straszynie.

Zdjęcia z imprezy i relację wideo można obejrzeć na naszym profilu: FACEBOOK