Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ruszył projekt „TUWIMOWA MOWA. Młodzież dla dzieci w kulturalnej sieci”. Za nami spotkanie organizacyjne oraz pierwsze warsztaty. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania - było nas 38. Animatorzy kultury z Mediateki wraz z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Straszynie i nauczycielkami rozpoczynają wspólne przedsięwzięcie.

Celem jest stworzenie spektaklu na podstawie twórczości J. Tuwima. Występ będzie jednocześnie prezentem dla dzieci z Gminnego Przedszkola w Straszynie, które przyjęło właśnie imię J. Tuwima. Młodzież uczy się tworzyć projekt kulturalny i zarządzać nim, dlatego przewidujemy wiele aktywności: warsztaty pisania scenariusza, zajęcia z reżyserii, aktorstwa, tworzenia scenografii i kostiumów. Do czuwania nad całością grupa wybrała „superproducenta”, którym została Zosia Danke z klasy VIII B. Gratulujemy!

Projekt realizowany jest w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Operatorem Programu w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury miasta Gdańska.

projekt wiola1000