Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

WIECZÓR W BIBLIOTEKĄ

Kategoria: KULTURA I SZTUKA, BIBLIOTEKI I MEDIATEKA

Grafika_wydarzenia

Data:Czwartek, 13 Październik 2022

Godzina:18:00 - 21:00

Lokalizacja:  Świetlica w Lędowie
Bilety:  
Wstęp wolny


loading...

Kup / rezerwuj

OKSiBP, kontakt: 728 415 566
pn.-śr. 8:00-19:00; czw.-pt. 8:00-16:00

Mediateka w Straszynie, kontakt: 883 833 958
wt., pt. 10:00-18:00, śr. 12:00-18:00; czw. 12:00-20:00, sob. 9:00-13:00


Finał i podsumowanie pierwszego etapu projektu „Kierunek – Kulturalne Żuławy”, zrealizowanego przez bibliotekarki Ośrodka Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański zapowiedź działań planowanych w roku 2023.

W ramach „Wieczoru z biblioteką na Żuławach” proponujemy:

„Kulinaria żuławskie” - spotkanie literackie z Arturem Wasielewskim, autorem książki o tym samym tytule, poprzedzone warsztatem kulinarnym z Kołem Gospodyń Wiejskich Wiślina.

Artur Wasielewski jest pasjonatem Żuław i właścicielem domu podcieniowego w Orłowie koło Nowego Dworu Gdańskiego. Prowadzi warsztaty kulinarne, w tym serowarskie oraz warzenia domowego piwa. Godzinami mógłby opowiadać o swoich pasjach. W swojej książce autor podaje tradycyjne przepisy, opisuje w jaki sposób je pozyskiwał i opowiada historię Żuław w kontekście kulinariów.

„Legendy żuławskie” – film, który powstał z pasji do kina i fascynacji regionem. Obraz, oparty na podaniach opisanych w książce „Legendy Żuław i Dolnego Powiśla” Anny Koprowskiej-Głowackiej, wyreżyserowali pomysłodawcy ze stowarzyszenia Nasza Droga do Kina. Na film składają się trzy legendy, ale zobaczymy również reportaż ujawniający kulisy produkcji. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z twórcami.

„Utrwalić zanim zniknie” – wystawa zdjęć, które powstały podczas warsztatów pod tym samym hasłem zrealizowanych latem w Wiślinie i okolicach. Fotografie zrobione aparatami wbudowanymi w smartfony to zatrzymana w kadrze opowieść autorów, którą podczas wernisażu skojarzymy z literaturą piękną.


Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Kierunek – Kulturalne Żuławy”. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.