Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

EASTER 2019 FACEBOOK

Program wydarzeń dla dzieci od 6 roku życia przygotowanych przez Ośrodek Kultury na czas panującej w szkołach akcji strajkowej nauczycieli obfitował w najrozmaitsze atrakcje. Część z nich – spektakle, pokazy i warsztaty - odbywała się w Mediatece w Straszynie.

Grupa „Pszczoły” z pruszczańskiego przedszkola Czwóreczka w poniedziałek, 15 kwietnia, wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Mediatece w Straszynie. Dzieci zwiedziły bibliotekę, a następnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Efektem są własnoręcznie wykonane kolorowe zakładki, które z pewnością przydadzą się małym czytelnikom.

Matylda z tradycyjną czapką z Madery na głowie zaprasza dzieci na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Mediatece w Straszynie. Spotykamy się w piątek, 26 kwietnia, o godz. 17:00 i będziemy rozmawiać o książce Martyny Wojciechowskiej pt. „Dzieciaki świata”.

Pierwsze spotkanie klubu „Mama i Dziecko” za nami! Chętne mamy z pociechami zapraszamy ponownie w środę, 24 kwietnia, o godz. 10:00 do Mediateki w Straszynie. Prosimy o przyniesienie ze sobą płyt z piosenkami dla dzieci oraz - zabawkowych instrumentów, jeżeli takie posiadacie - będziemy śpiewać, grać i tańczyć!

Kontynuujemy naszą akcję OKSiBP Dzieciom, będącą odpowiedzią na trwający strajk nauczycieli i zaniepokojenie rodziców o to, jak w tej sytuacji wypełnić czas uczniom - zwłaszcza tym najmłodszym. Na apel władz gminy Pruszcz Gdański Ośrodek Kultury przygotował do 17 kwietnia cykl bezpłatnych imprez, na które zapraszamy milusińskich w wieku od 6 lat z rodzicami.

W odpowiedzi na planowany strajk nauczycieli i zaniepokojenie rodziców o to, jak w tych okolicznościach wypełnić czas uczniom - zwłaszcza tym najmłodszym, na apel władz gminy Pruszcz Gdański Ośrodek Kultury przygotował w dniach 8-12 kwietnia cykl bezpłatnych imprez, na które zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat z rodzicami.

"Nie musisz umieć malować, znać technik malarskich, po prostu bierzesz farby i spontanicznie wybierasz kolory, układasz je w kształty, dajesz im formę, strukturę… i dzieje się..." Wernisaż obrazów, które powstały podczas warsztatów Vedic Art, odbył się 29 marca w Mediatece w Straszynie. Uczestniczkami zajęć były głównie seniorki i osoby niepełnosprawne z Rotmanki i Rokitnicy.