Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Na książkach z jego rysunkami wychowało się kilka pokoleń czytelników. Charakterystycznej kreski, którą narysował m.in. niezwykle popularnych niegdyś Gapiszona czy Gucia i Cezara, nie sposób pomylić z pracami innego twórcy. W wieku 88 lat zmarł Bohdan Butenko, doskonały grafik i ilustrator.

Dyskusyjne Kluby Książki w Mediatece funkcjonują od początku jej istnienia. Raz w miesiącu czytelnicy spotykają się, aby przy kawie lub herbacie porozmawiać o książkach, które czytają. To nie tylko sposób na promocję czytelnictwa, ale także integrację miłośników dobrej, ciekawej lektury.

Olga Tokarczuk została jedną z tegorocznych laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury! Akademia Szwedzka uhonorowała Polkę za: „narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją ujawnia przekraczanie granic jako formę życia”. Drugi literacki Nobel 2019 przypadł austriackiemu pisarzowi i tłumaczowi Peterowi Handkemu. Zapraszamy po książki noblistki dostępne w naszej bibliotece w Cieplewie.

"Znajdźmy wspólny język" - pod takim hasłem w sobotę, 5 października, odbyła się ogólnopolska akcja Noc Bibliotek. Wzięło w niej udział 1800 instytucji. Wśród nich znalazła się tez straszyńska Mediateka, która wciągnęła młodych czytelników do wspólnej pracy literackiej i dobrej zabawy. 

Trwa realizacja projektu „TUWIMOWA MOWA. Młodzież dla dzieci w kulturalnej sieci”. Animatorzy kultury z Mediateki wraz z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Straszynie i nauczycielkami kontynuują wspólną pracę. Celem jest stworzenie spektaklu na podstawie twórczości J. Tuwima.

Ruszył projekt „TUWIMOWA MOWA. Młodzież dla dzieci w kulturalnej sieci”. Za nami spotkanie organizacyjne oraz pierwsze warsztaty. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania - było nas 38. Animatorzy kultury z Mediateki wraz z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Straszynie i nauczycielkami rozpoczynają wspólne przedsięwzięcie.

Przypominamy, że trwa VII Konkurs Poetycki im. Aleksandra Klimiuka. Na wiersze czekamy do 15 października 2019 r. W tym roku swoje prace mogą zgłaszać autorzy z całej metropolii trójmiejskiej. Organizatorem konkursu jest Mediateka w Straszynie – filia Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański.

Informujemy, że od września 2019 r. OKSiBP w Cieplewie działa według zmienionego harmonogramu. Do 12 września zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-20:00, a od 16 września, gdy rozpoczną się zajęcia w stałych sekcjach artystycznych, Ośrodek będzie otwarty do godz. 21:00.