Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Podczas ferii w bibliotece w Wiślinie najmłodsi mieszkańcy wsi zetknęli się z nietypowym teatrem, a mianowicie japońskim teatrzykiem kamishibai. To tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji. Dzieci wysłuchały trzech utworów Andersena. Mali goście siedzieli jak zaczarowani. Później kolorowali obrazki przedstawiające postaci z „Calineczki” oraz „Alicji w krainie czarów.

„Piękna epoka, inteligentne i piękne kobiety” - na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Mediatece uczestnicy rozmawiali o książce „Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej” Sławomira Kopera. Rozmówcy zastanawiali się co to znaczy być wpływowym? Kim jest wpływowa kobieta? Jak bardzo można być pod czyimś wpływem? Ciekawa rozmowa spowodowała, że spotkanie trwało dłużej niż zaplanowali organizatorzy.

Zachęcamy do odwiedzin w pokoju zagadek w Straszynie. Supertrudne i nieco łatwiejsze zadania do rozwiązania mają goście Escape Roomu „Alicja w krainie czarów”, który działa podczas ferii w Mediatece. Nie wszystkim grupom udało się rozwiązać je w ciągu wyznaczonej godziny, ale liczy się dobra zabawa!

Logicznego myślenia i wyobraźni wymagała gra Dotta, w której wzięły udział dzieci w Mediatece. Gra ta daje nieograniczone możliwości zabawy i nauki, i przygotowuje do nauki programowania. W czwartek, 21 lutego, o godz. 11:00 zapraszamy jeszcze na edukacyjne spotkanie ze strażnikami gminnymi, którego tematem będzie czyste powietrze, a o godz. 14:00 na karnawałowy bal przebierańców.

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem dyrektora OKSiBP, w związku ze szkoleniem pracownika, w okresie luty-marzec 2019 r. filia biblioteczna w Wiślinie będzie otwarta w skróconych godzinach wg. zmienionego grafiku. W pozostałe, niewymienione w nowym harmonogramie dni, biblioteka będzie czynna bez zmian.

Mediateka w Straszynie w ramach Akcji Zima 2019 w Gminie Pruszcz Gdański przygotowała ofertę atrakcyjnego spędzania czasu wolnego adresowaną do dzieci i młodzieży a także całych rodzin. Jedną z propozycji jest Escape Room, dostępny w dni pracy biblioteki do soboty, 23 lutego. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu odwiedzin w naszym pokoju zagadek.

Lokalna historia cieszy się zainteresowaniem - na spotkaniu z autorami książki pt. „Pruszcz Gdański - miasto i powiat w latach II wojny światowej”, które odbyło się w Mediatece frekwencja dopisała. Tematyka książki i charyzma autorów spowodowała, że zaplanowana na 60 minut promocja trwała 2,5 godziny!

Przygotowaliśmy nową ofertę lekcji bibliotecznych dla grup zorganizowanych. Tym razem to propozycja skierowana do młodszych dzieci. Dlaczego w zimie jest zimno? Dlaczego Persefona szukała swojej córki? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas warsztatów edukacyjno-bibliotecznych.