Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Nie trzeba biegać, pływać czy wspinać się po górach (zwłaszcza, gdy pogoda nie sprzyja), żeby oderwać się od codzienności. Można zrelaksować się przy dobrej lekturze. Zapraszamy np. do biblioteki w Wiślinie, gdzie na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego nie tylko na urlop. Biblioteka będzie czynna do 12 lipca, a w ofercie jest duży wybór nowości.

Informujemy, że w środę, 26 czerwca 2019 r. Biblioteka Publiczna w Cieplewie oraz filie biblioteczne w Straszynie (Mediateka) i Wiślinie będą zamknięte dla czytelników z powodu prac wewnętrznych. Ponadto latem w bibliotekach nastąpią zmiany w godzinach funkcjonowania wypożyczalni i czytelni.

Młodzież ze szkół podstawowych z pewnością nie może pamiętać wydarzeń przełomowego dla historii Polski roku 1989. Zachęcamy jednak do uczestnictwa w konkursie poprzez zdobywanie informacji od starszego pokolenia – rodziców, dziadków, sąsiadów i znajomych. 30 lat temu byli oni przecież uczestnikami przemian społeczno-politycznych oraz gospodarczych w Polsce.

W bibliotece w Wiślinie 10 czerwca odbyły się zajęcia, których motto brzmiało: "Nic tak nie rozwija dziecięcej wyobraźni, jak czytanie pięknych i mądrych książek". Wzięli w nich udział uczniowie drugiej klasy wraz z wychowawczynią. Głównym punktem spotkania była wspólna lektura opowiadania pt.: „Czarna owieczka” Jana Grabowskiego.

Na lekcję biblioteczną do Mediateki przyleciały "Wilgi" z Przedszkola Gminnego w Straszynie. 7 czerwca dzieci zwiedziły bibliotekę i zapoznały się z zasadami wypożyczania lektur. Później, podczas zajęć plastycznych, każdy wykonał kolorową zakładkę do książki.

UWAGA - we wtorek, 11 czerwca, w godz. 10:00-13:00 Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański będzie nieczynny. Tego dnia do godz. 14:00 będą również zamknięte filie biblioteczne: w Wiślinie i Mediateka w Straszynie. Za utrudnienia przepraszamy.

Czy dorośli wiedzą co to są Strachulce? Dzieci wiedzą! Zwłaszcza te uczęszczające na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Straszynie. Powieść Doroty Wieczorek pt. "Strachopolis" stała się inspiracją do stworzenia przez klubowiczów krótkiego opowiadania o ataku Strachulców. Spotkanie zakończyła gra "Potwory do szafy". Chętnych zapraszamy po nową lekturę DKK. Będzie to: "Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego.

Jak w gminie Pruszcz Gdański będziemy obchodzić 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów przeprowadzonych 4 czerwca 1989 r.? Organizatorzy zaplanowali m.in.plenerową wystawę fotografii pt. „Solidarnie ku wolności”. Ekspozycja udostępniona gminie przez Europejskie Centrum Solidarności będzie dostępna 2 i 3 czerwca na terenie OKSiBP w Cieplewie.