Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

We wtorek, 15 października 2019 r., w sali kinowo-teatralnej OKSiBP Cieplewie odbyła się premiera spektaklu „Tuwimowa mowa, czyli gdzie się rzepka chowa”. Jednocześnie było to zakończenie projektu pn. „Tuwimowa mowa – Młodzież dla dzieci w kulturalnej sieci.”, zrealizowanego przez Mediatekę, czyli straszyńską filię OKSiBP w Cieplewie.

Święto dziecięcej kinematografii, czyli X Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! trwa w Cieplewie. Dziś gościliśmy m.in. uczniów szkół podstawowych z Rotmanki i Łęgowa oraz przedszkolaków z Jagatowa. Dzieci oglądały filmy i uczestniczyły w warsztatach animacji poklatkowej oraz green screen. 

Tegoroczny Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL w Juszkowie przeszedł już do historii, ale zachęcamy do obejrzenia filmowego reportażu z tego wydarzenia. W chłodne jesienne dni warto wrócić wspomnieniami do tamtych wakacyjnych, upalnych dni, by przypomnieć sobie cudowną atmosferę i wspaniałych artystów, których gościliśmy podczas tegorocznej edycji imprezy. Zapraszamy na seans!

W dniach 16-18 października 2019 r. Cieplewo po raz kolejny będzie gościć Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Zapraszamy na to wydarzenie zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne, gdyż seanse i warsztaty filmowe będą się odbywać w godzinach przedpołudniowych. Rezerwacja miejsc w Biurze Obsługi Klientów.

Informujemy, że od września 2019 r. OKSiBP w Cieplewie działa według zmienionego harmonogramu. Do 12 września zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-20:00, a od 16 września, gdy rozpoczną się zajęcia w stałych sekcjach artystycznych, Ośrodek będzie otwarty do godz. 21:00.  

Śpiewając „Cóż za cudna zabawa, cóż za szczęsne chwile, bogowie sami czasu nie pędzą tak mile” – pożegnali widzów aktorzy trójmiejskich teatrów, którzy wystąpili w spektaklu „Mieszczanin szlachcicem”, trzykrotnie wystawionym w miniony weekend w Mokrym Dworze.

Przedstawiamy aktualny harmonogram warsztatów plastycznych w OKSiBP Cieplewo, które rozpoczniemy 16 września (poniedziałek) 2019 r. W nowej ofercie pracowni, na dorosłych czekają sekcje rysunku i malarstwa sztalugowego oraz warsztaty ceramiczne. Te ostatnie, prowadzone przez artystę rzeźbiarza Mateusza Michalczyka, wznowimy w październiku 2019 r.

Zapraszamy rodziców zainteresowanych udziałem dzieci w zajęciach artystycznych, organizowanych w sezonie 2019/20 przez OKSiBP w Cieplewie, na spotkanie organizacyjne z dyrektorem ośrodka i instruktorami. W środę, 11 września, o godz. 19:00 odbędzie się zebranie dot. sekcji muzycznych i baletowych/tanecznych. W czwartek, 12 września 2019 r. o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie z instruktorami sekcji plastycznych.