Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię. Istnieje od 1974 roku. Co roku widzowie FPFF, bardzo często jako pierwsi w kraju, mogą zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami, walczącymi o statuetki Złotych i Srebrnych Lwów, a także laureatami międzynarodowych festiwali filmowych.

W dniach 2-4 października 2017 r., Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie zaprasza na VIII Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Impreza jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego się od ponad 40 lat w Poznaniu.

Dla większości z nas dzień ślubu był jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu, to wtedy byłyśmy najpiękniejsze, a panowie najprzystojniejsi. Pragniemy w symboliczny sposób podkreślić wartość rodziny oraz nadziei i marzeń towarzyszących nam podczas zaślubin, organizując wystawę portretów nowożeńców pt.: „Weselmy się”.

Informujemy, że do 16 września 2017 Ośrodek będzie czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-16:00, a od 18 września zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-21:00.
Od 17 września OKSiBP będzie czynny również w niedziele, w godz. 10:00-15:00.

Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak, Przewodniczący Rady Gminy Marek Kowalski, sołectwo Juszkowo i parafia pw. bł. Jerzego Popiełuszki w Juszkowie oraz OKSiBP zapraszają na Dożynki Gminy Pruszcz Gdański 2017. Tym razem do jednego z najładniejszych zakątków - nad rozlewisko Raduni w Juszkowie.

Kilkuset gości z całej gminy bawiło się 23 sierpnia na Festynie Seniora 2017 na terenie Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. Powitali ich wójt Magdalena Kołodziejczak i przewodniczący Rady Gminy Marek Kowalski wraz z Grzegorzem Cwalińskim, dyrektorem OKSiBP.

Wystawę twórców Stowarzyszenia Przystanek Sztuka pt. „Na fali” można oglądać do 14 sierpnia 2017 w Mediatece w Straszynie. Dwudziestu autorów w 45 pracach wykonanych w zróżnicowanych technikach, przedstawia własne interpretacje żywiołu wody, pejzaży nadmorskich i motywów żeglarskich.

W dniach 25-27 sierpnia 2017 r. serdecznie zapraszamy na Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza "FOTeL - Juszkowo 2017". Na trzech scenach rozlokowanych na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie, nad malowniczym zakolem Raduni, będą królować nieinstytucjonalne teatry lalkowe z całej Polski i z zagranicy.