Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

Adam Rudo z LUKS Straszyn zwyciężył w II Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii młodzików. Zawody zostały rozegrane w Gdańsku 14 lutego 2016 r. w hali MRKS.

tenisowcy

Zawodnik ze Straszyna pokonał wszystkich przeciwników, nie przegrywając nawet seta. Zrewanżował się za porażkę w finale I WTK, który odbył się w listopadzie ub.r. w Kwidzynie. Rozegrał w tych zawodach sześć gier. Pokonał w finale reprezentanta Sierakowic, Dawida Michnę, wcześniej ogrywając dwóch zawodników z MTS Kwidzyn i AZS Gdańsk.

Należy podkreślić również bardzo dobry występ Krzysztofa Dziewulskiego, który wywalczył piątą lokatę i ograł w tym pojedynku zwycięzcę I WTK, Sylwestra Smelę.

Pozostali zawodnicy ze Straszyna (Adrian Kuban, Bartosz Smolnicki, Jacek Sawicki i Lucjan Graban) zostali sklasyfikowani na dalszych miejscach. Zofia Szlufik zajęła 10. pozycję wśród młodziczek – relacjonują trenerzy Witek i Jacek Chylińscy.