Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika ilustracyjna z okładką książki „Naturalna. Ziołowe wsparcie na każdy dzień” Leslie Korn

Leslie Korn urodziła się w mieście, ale już gdy miała 10 lat marzyła, by pojechać do dżungli i pracować tam jako lekarka. Zamiar ten zrealizowała, gdy była dorosła. Wyjechała do dżungli w Meksyku i zamieszkała w wiosce, gdzie nie było dostępu do konwencjonalnej medycyny. Tam uczyła się jak leczyć roślinami.

Obecnie autorka pracuje jako zielarka i klinicystka. Uważa, że rośliny są darami natury, które nas leczą i przywracają równowagę. Leki roślinne mogą również działać na sferę psychiczną: na nasz nastrój, sprawność umysłową czy zachowanie.

Książka przeznaczona jest głównie dla kobiet i dzieci. Znajdziemy w niej zalecenia jak stworzyć własną apteczkę ziołową oraz smakowite przepisy na potrawy z ziół. Osobną część stanowią porady dotyczące konkretnych problemów zdrowotnych. Autorka pisze: „Zioła są naszymi sojusznikami (…), pozwalają nam leczyć choroby i przejść przez życiowe problemy. Podobnie jak każda gałąź, korzeń, liść i pączek, które nam ofiarują, również my jesteśmy częścią natury i mamy swoje miejsce we wszechświecie”.

Książkę „Naturalna. Ziołowe wsparcie na każdy dzień” Leslie Korn poleca Mediateka w Straszynie.

Grafika Małgorzata Gołofit (OKSiBP)