Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

Grafika z okładkami 2 tomów książki Małgorzaty Musierowicz i Emilii Kiereś pod tytułem: Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę oraz rysunkami kota i dziewczyny w zielonej sukience

Jedno z najczęściej zadawanych pytań brzmi: „ Skąd pani czerpie pomysły do swoich książek?” – powiedziała Małgorzata Musierowicz, autorka kultowego już cyklu dla młodzieży pt. Jeżycjada - Odpowiedź, że czerpię je po prostu z głowy, nie zadowala publiczności – opowiada pisarka.

Chyba słusznie. Bo pomysły owe mają przecież swoje korzenie, które sięgają głęboko (…) i czerpią z tego, co się widziało i co się przeżyło.

Małgorzata Musierowicz ze swoją córką Emilią Kieres, również pisarką i tłumaczką, w dwóch tomach bestsellerowego kompendium wiedzy uchylają rąbka tajemnicy: skąd się wzięło nazwisko Borejko? Gdzie stał domek babci Jedwabińskiej? Jaka jest historia farbowanej sukienki Kreski? W książkach znajdziecie też mnóstwo anegdot związanych z powstawaniem kolejnych tomów Jeżycjady, a nawet rodzinne przepisy kulinarne autorki (na przykład słynny placek drożdżowy, którym zajadali się bohaterowie powieści). Kolorowe zdjęcia, nigdy dotąd nie publikowane ilustracje, ciekawostki, anegdoty i powiedzonka – „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę” to pozycja obowiązkowa dla osób wychowanych na przygodach Borejków.

Książki można wypożyczyć w Mediatece w Straszynie. Zapraszamy.

Grafika: Małgorzata Gołofit