Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Moje bohaterki opowiedziały o swoich losach w przekonaniu, że w ten sposób pomogą tym, które nie mogą zebrać się na odwagę, aby zaryzykować i zmienić swoje życie. (…) Podziwiam je i wierzę, że dla wielu kobiet staną się źródłem inspiracji.

Na okładce książki znalazły się zdjęcia 10-ciu kobiet (w tym autorki), a w środku ich opowieści o prawdziwych zdarzeniach, trudnych sytuacjach i kryzysach. #Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu to losy kobiet, które w swoim życiu doznały cierpienia, ale nie poddały się i walczyły do końca. Książka podzielona jest na rozdziały zatytułowane imionami bohaterek, a każdy rozdział zakończony jest komentarzem psychologa. Domowa przemoc, seksualna agresja, poniżenie i upodlenie ze strony najbliższych – o tych problemach najczęściej się nie rozmawia, rodzinne dramaty rozgrywają się najczęściej za zamkniętymi drzwiami.

Joanna Przetakiewicz jest założycielką ruchu społecznego ERA NOWYCH KOBIET. Ruch powstał w 2018 roku i liczy obecnie 500 000 członkiń, a strona internetowa ENK notuje miesięcznie 30 milionów wyświetleń. Autorka założyła ten ruch, aby motywować kobiety do mądrej walki o siebie.

Jej książkę warto przeczytać, chociażby po to, aby uświadomić sobie jak silne potrafią być kobiety.

#Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu poleca Mediateka w Straszynie.

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer

Zdjęcie: Małgorzata Gołofit