Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Nowości wydawnicze

Fragment grafiki ilustracyjnej z okładką książki "Tajemnice Fleat House" Lucindy Riley

Nowa, niepublikowana wcześniej, książka Lucindy Riley to wstrząsająca historia kryminalna, której akcja toczy się w szkole z internatem w malowniczym hrabstwie Norfolk. Nagła śmierć jednego z uczniów, tajemnicze zniknięcie kolejnego, a następnie znalezienie martwego wykładowcy – atmosfera gęstnieje, a pracowników szkoły ewidentnie wiąże zmowa milczenia.

Grafika ilustracyjna z okładką książki "Polacy last minute"

Wakacje już za nami, a my przewrotnie proponujemy Państwu opowieści pilotów wycieczek, którzy opiekują się polskimi turystami podczas zagranicznych wyjazdów.

Remigiusz Półtorak, współautor „Operacji Mundial”, wpisuje dedykację Wioletcie Toruńczak

Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański jako pierwsza w Polsce wprowadziła do księgozbioru „Operację Mundial” Krzysztofa Kawy oraz Remigiusza Półtoraka – kilka dni przed oficjalną premierą, miesiąc przed inauguracją XXII Mistrzostw Świata w Katarze!

Fragment grafiki z okładką książki "Co robi moje ciało"

Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało kolejną, już 19, książkę dla dzieci w serii „Opowiem ci, mamo”. Serię tę charakteryzuje bogactwo ilustracji, mała ilość tekstu i kartonowe stronice. Książki przeznaczone są dla maluchów w wieku przedszkolnym.

Miniatura grafiki z okładką książki "Blondynka na Hawajach" Beaty Pawlikowskiej

Beata Pawlikowska wydała już wiele książek będących relacjami z jej podróży do egzotycznych miejsc na kuli ziemskiej. W swojej najnowszej relacji opisuje wyprawę na Hawaje, o której marzyła od wczesnej młodości. Zawsze pragnęła zobaczyć plażę Waikiki w Honolulu, bezludną wyspę Molokai, czarne plaże Big Island i górę Mauna Kea.

Fragment grafiki z okładką książki "Kurza mama" Aleksandry Wołkowskiej, rysunkami ptasich piór i logo Czytam tutaj

Czy wiedzieliście, że kury lubią huśtać się na huśtawce? Mama szóstki dzieci i właścicielka pięćdziesięciu kur - Aleksandra Wołkowska - twierdzi, że kury są bardzo inteligentne, prospołeczne i wrażliwe. W swoim poprzednim życiu jako „kobieta z miasta” uważała, że tylko na kawie w Starbucksie może odnaleźć spokój...

Grafika ilustracyjna z okładką książki Wszystko jest w twojej głowie i logo Czytam tutaj

Nawet co trzeci pacjent przychodzący do lekarza cierpi z powodów nie mających fizycznej przyczyny. „Wszystko jest w twojej głowie” irlandzkiej neurolożki Suzanne O’Sullivan to interesująca książka opowiadająca o chorobach psychosomatycznych.

Grafika ilustracyjna z okładką książki „O szyciu. Prosto, kreatywnie, modnie"

Dla kogo jest ta książka? Nie potrafisz szyć, a chciałabyś się nauczyć zdejmować miarę, przygotowywać wykroje, robić nadruki i aplikacje, farbować ubrania i uszyć sobie kolekcję ubrań? Tak więc to poradnik dla ciebie!