Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Nowości wydawnicze

Miniatura grafiki z okładką książki „Dzieci z Hamamatsu”

Sześcioletnia Laura wraz z rodzicami przeprowadza się z Polski do Hamamatsu – małej miejscowości na wyspie Honsiu w Japonii. Dla jej rodziny zderzenie z tak odmienną kulturą jest czasem szokujące, a niekiedy śmieszne. Zdumiewają wykorzystywane na co dzień nowinki technologiczne i orientalna tradycja.

Miniatura zdjęcia z okładką książki "Islandia, albo najzimniejsze lato od 50 lat" Piotra Majewskiego

Islandia składa się głównie z lodowców i wulkanów, a mieszka na niej cztery razy więcej owiec niż ludzi. Według sondaży Islandczycy należą do najszczęśliwszych ludzi na Ziemi!Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z tą północną krainą, powinieneś przeczytać książkę Piotra Milewskiego „Islandia, albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat.”

Na zdjęciu: okładki książek Wojciecha Chmielarza

Ukazał się już trzeci tom tzw. cyklu gliwickiego Wojciecha Chmielarza. Powieść nosi tytuł „Wilkołak” i podobnie jak w poprzednich częściach („Wampir” i „Zombie”) głównym bohaterem jest prywatny detektyw Dawid Wolski. Trudno nie poczuć do niego sympatii, chociaż jest przykładem antybohatera: kłamie, niewiele rzeczy mu się udaje, brakuje mu kręgosłupa moralnego i nieustannie ładuje się w kłopoty...

Na zdjęciu nowe książki ułożone na biurku

Biblioteka w Wiślinie, dbając o swoich czytelników proponuje im tytuły najwyższej jakości. Są wśród nich mrożące krew w żyłach thrillery i zaczerpnięte z życia, bliskie wielu z nas, historie obyczajowe. Zamawiając kolejne tytuły, nie zapominamy także o najmłodszych.

Fotografia z okładką książki „Dziennik utraconej miłości” Erica-Emanuela Schmitta

Ktoś, kto szuka prawdziwie poruszającej lektury, może sięgnąć po nową książkę Erica-Emanuela Schmitta. Ogromne emocje i łzy wzruszenia gwarantowane. W „Dzienniku utraconej miłości” mierzymy się ze śmiercią najbardziej ukochanej osoby na świecie - matki.

Kwiat w doniczce i książka na okiennym parapecie

Wyborny debiut Delii Owens to jednocześnie opowieść o dojrzewaniu i wciągający kryminał. „Gdzie śpiewają raki” to wysmakowana oda do świata przyrody, wzruszająca fabuła o dojrzewaniu i zaskakująca relacja z procesu. Owens przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury.

Okładka książki.

Pewnego razu usiadłam pośrodku pustej kawiarni i się rozpłakałam. Dotarło do mnie, że jestem samotna i nieszczęśliwa, ale nie na tyle silna, by zostawić swoje życie – pisze jedna z kobiet w książce pt. „Mam faceta i… mam problem”. Bardzo długo szukałam właściwego faceta i nie mogłam go znaleźć. Dobrze zarabiałam, byłam niezależna i osiągnęłam sukces tylko dzięki sobie, więc zawsze byłam z siebie dumna – pisze inna.

Grafika z okładką książki Offline

„Była godzina dwudziesta trzecia, kiedy po raz ostatni sprawdziłem pocztę i wyłączyłem telefon, licząc na to, że robię to na zawsze” – napisał Mark Boyle, autor książki pt. „Offline”. Jest on znany na świecie jako „człowiek bez pieniędzy”. Wyjaśnia to podtytuł: Jak dzięki życiu bez pieniędzy i technologii odzyskałem wolność i szczęście.