Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Spotkanie w Bibliotece na Żuławach w Wiślinie z Grzegorzem Cwalińskim, dyrektorem OKSiBP

To nazwa jednego z pomysłów przyjętych do realizacji w wyniku rozstrzygnięcia konkursu na lokalne inicjatywy kulturalno-społeczne na Żuławach. Inicjatorzy zaprosili do współudziału młodzież ze szkoły podstawowej w Wiślinie. W SP odbyły się pierwsze warsztaty plastyczne z nawiązaniem do regionu, w którym młodzież mieszka i się uczy.

Zajęcia poprowadził Grzegorz Cwaliński, na co dzień będący dyrektorem OKSiBP. W projekcie chętnie podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem plastycznym, nabytymi w ramach studiów na Akademii Sztuk Pięknych.

Podczas warsztatów został ogłoszony konkurs plastyczny na projekt graficzny zagospodarowania przystanku w Mokrym Dworze. Tematem przewodnim były oczywiście Żuławy. Inspiracji można było szukać na spacerze czy na przejażdżce rowerowej. No i oczywiście w miejscowej Bibliotece na Żuławach. W dziale regionalnym nie brak tu albumów i książek, które z pewnością zaciekawią nie tylko mieszkańców tej niezwykłej krainy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Spotkanie uczniów w szkole w Wiślinie z Grzegorzem Cwalińskim, dyrektorem OKSiBP