Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Od lewej pisarka Natalia Thiel i bibliotekarka Kamila Zglenicka w straszyńskiej Mediatece

Jak rozpocząć przygodę z pisarstwem? Jak opublikować książkę i nie pogubić się w świecie rozmaitych wydawnictw? O tym i nie tylko rozmawialiśmy w piątek, 12 maja, z pisarką Natalią Thiel podczas spotkania w Mediatece.

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek, w Straszynie atrakcji nie brakowało. Jedną z nich była możliwość poznania jednej z ulubionych autorek naszych czytelników. Natalia Thiet, bo o tej pisarce mowa, jest autorką dwóch książek „Walc dla Izabeli” i „ Dziewczyna z portretu”. Oba tytuły zostały zostały bardzo dobrze przyjęte i są wysoko oceniane przez odbiorców.

Losy bohaterów obu książek rozgrywają się podczas II wojny światowej. Fabuła drugiej książki została osadzona w Orłowie, co szczególnie zainteresowało gości uczestniczących w spotkaniu.

Teraz autorka pracuje nad sagą (czekamy na publikację). Zdradziła mam też swoje plany na kolejne książki. Z niecierpliwością czekamy na ich realizację!

Pani Natalii serdecznie dziękujemy za rozmowę, szczerość, otwartość i czas, który nam poświęciła. Zaś naszym Czytelnikom, którzy jeszcze znają jej twórczości, gorąco polecamy książki Natalii Thiel.

Uczestnicy spotkania autorskiego w Mediatece w Straszynie. W głębi pisarka Natatia Thiel z bibliotekarką Kamilą Zglenicką.