Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Bibliotekarka Agnieszka Michalczyk, w kostiumie Mary Poppins, zaprasza do odnowionej biblioteki w Cieplewie

W poniedziałek 1 lutego otwarcie Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie. W odświeżonym wnętrzu stanęły dodatkowe regały. Pomieszczą wszystkie nowe tytuły, o które przez ostatnie miesiące wzbogaciliśmy księgozbiór. Przemalowane ściany ozdobiły artystyczne, czarno-białe fotografie, przedstawiające mieszkanki naszej gminy i okoliczne krajobrazy.

Biblioteka otwiera drzwi dla Czytelników, jednak trzeba pamiętać, że nadal obowiązują ograniczenia w dostępie do półek z książkami i reżim sanitarny. Wszystko po to, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się COVID-19. Wciąż nie można korzystać z czytelni, realizować lekcji bibliotecznych i spotkań autorskich w przestrzeni bibliotek. Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki przenieśliśmy do Internetu i odbywają się one w trybie online. Szczegółowe warunki korzystania z usług bibliotecznych są dostępne w zakładce REGULAMINY.

W zakładce KATALOG ONLINE nie wychodząc z domu znajdziemy wszystkie tytuły dostępne w naszej bibliotece i obu filiach w Straszynie oraz Wiślinie. Po zalogowaniu w systemie na stronie https://szukamksiążki.pl/ możemy też zamówić interesujący nas wolumin lub sprawdzić termin zwrotu wypożyczonej książki. Aby zarejestrować się w systemie, potrzebny jest numer karty bibliotecznej oraz nr PESEL.

Każdy kto ma dostęp do Internetu, np. w komputerze lub smartfonie, może też nieodpłatnie korzystać z Legimi. To najbogatsza w Polsce baza e-booków i audiobooków. Wśród naszych Czytelników co miesiąc rozdajemy darmowe kody umożliwiające logowanie w systemie. Dezyduje kolejność zgłoszeń.

Jak skorzystać z usługi?

  • wystarczy zarejestrować się na platformie Legimi,
  • na stronie: www.legimi.pl/pomorskie wpisać i aktywować kod otrzymany w jednej z naszych bibliotek,
  • zaakceptować regulamin usługi i cieszyć się wybraną lekturą.

Kod jest ważny przez miesiąc. Trzeba go aktywować w miesiącu, w którym go otrzymaliśmy.

Zachęcamy też do udziału w programie Mała książka - wielki człowiek. Dla dzieci w wieku przedszkolnym, które jeszcze nie korzystały z usług biblioteki, mamy w prezencie wyprawki czytelnicze: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Młodego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu nalepek milusińscy dostaną imienny dyplom oraz kostkę do gry. Również rodzic nie wyjdzie z biblioteki z pustymi rękoma.

Regulamin i więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.wielki-czlowiek.pl

Godziny otwarcia biblioteki w Cieplewie:
poniedziałki – 11:00-18:00
wtorki – 11:00-18:00
środy – 11:00-19:00
czwartki – 11:00-18:00
piątki – 11:00-17:00

kontakt telefoniczny: 728 415 568

kontakt e-mail: biblioteka@pruszczgdanski.pl

Fot. Wioletta Diakun (Little Story In My Eyes)

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek

Źródło grafiki: http://wielki-czlowiek.pl/