Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Czytelnicy, którzy znają tzw. superprodukcje na płytach CD będą zachwyceni! Polecamy kolejne słuchowisko wydane przez Audiotekę i Wydawnictwo Albatros. „Upadek gigantów” Kena Folletta wydany został na sześciu płytach. Łącznie jest to prawie 40 godzin nagranego z rozmachem słuchowiska. Narratorem jest rewelacyjny, jak zawsze, Krzysztof Gosztyła.

W nagraniu wzięło udział aż 120 aktorów użyczających swoich głosów postaciom z tej powieści. Usłyszymy m.in. Łukasza Simlata, Agnieszkę Wędłochę, Annę Seniuk, Jadwigę Jankowską-Cieślak i Marię Seweryn.

To monumentalne słuchowisko pozwala nam przenieść się do Europy czasów I wojny światowej. Akcja rozpoczyna się w 1911 roku, w dniu koronacji Jerzego V, a kończy w latach 20-tych. Na tle wielkich historycznych wydarzeń poznajemy losy pięciu rodzin. Ich przedstawiciele spotkają się m.in. na frontach I wojny światowej, i to po obu stronach okopów. W ostatniej części słuchowiska opisany jest powrót do normalności. W zmieniającym się świecie każdy z bohaterów będzie próbował znaleźć dla siebie miejsce.

„Upadek gigantów” to pierwsza część trzytomowego cyklu powieści Kena Folletta pt. „Stulecie”. Czekamy zatem na kolejne dwie superprodukcje tego autora: „Zima świata” i „Krawędź wieczności”.

Poleca Mediateka w Straszynie.

Fot. Małgorzata Gołofit