Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Przed nami dyskusja poświęcona "Księgom Jakubowym" noblistki Olgi Tokarczuk (16.10 o godz. 18:00). Natomiast bohaterem kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Mediatece w Straszynie będzie Wiktor Osiatyński. Doktor socjologii i doktor habilitowany nauk prawnych, a przede wszystkim człowiek społecznie zaangażowany, nieukrywający słabości, otwarty na różnorodność, lubiący ludzi.

W 2020 roku ukazała się książka, będąca zapisem wywiadów, które przeprowadził jej autor oraz tych, które z nim przeprowadzili inni. Znajdziemy w niej rozmowy o wszystkim. Takie za którymi wielu z nas tęskni. Refleksyjne, głębokie, o rzeczach poważnych, ale prowadzone w sposób lekki, z humorem i z tak koniecznym dziś dystansem. Wśród rozmówców znalazły się Justyna Kopińska, Jacek Santorski, Paulina Młynarska, Ewa Woydyłło-Osiatyńska i wielu innych. Tematyka rozmów toczyła się wokół ludzkich spraw i taki właśnie jest tytuł tej książki - „Ludzkie sprawy”.

Zapraszamy do lektury i dyskusji. Spotkanie DKK dla dorosłych poświęcone tej książce odbędzie się w piątek, 30 października o godz. 18:00.

Przypominamy też, że 16 października o godz. 18:00 w Mediatece zaplanowane jest spotkanie poświęcone twórczości Olgi Tokarczuk. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w tym wydarzeniu (e-mail: mediateka@pruszczgdanski.pl lub poprzez aplikację Messenger na FB Mediateki).

Fot. Wioletta Toruńczak (OKSiBP)