Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Mediateka w Straszynie zdobyła grant z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach programu Dzieci Kapitana Nemo na realizację projektu pn. „ELEKTRO-PATRIOTYZM. Alfons Hoffmann prekursor hydroenergetyki na Pomorzu”.

Celem projektu jest przybliżenie niesłusznie zapomnianej postaci jaką był inżynier Hoffmann – pomorski patriota i twórca elektrowni wodnych na Pomorzu w okresie XX-lecia międzywojennego i ich odbudowy po II wojnie światowej. Źródłem inspiracji mogą być jego działania zawodowe i społeczne, sukces rozwoju elektryfikacji kraju, sens w godzeniu działalności zawodowej ze społeczną i obywatelską.

Wykorzystamy narzędzia atrakcyjne dla młodzieży – wspólnie przygotujemy grę terenową (quest) podczas warsztatów literackich, sketchnotingu i fotograficznych. Wydamy broszurę do gry. Udostępnimy grę w aplikacji mobilnej z geolokalizacją o zasięgu ogólnopolskim.

Projekt zrealizujemy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Straszynie, przy współpracy Radia Spin, Hotelu 4 Pory Roku, Sołectwa Straszyn, VisualCoach oraz aplikacją questy.com.pl.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” - 2020

Ilustracja: Anna Szczepkowska

Fundacja BGK logo  Logo Dzieci Kapitana Nemo  Part 1