Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W okresie zawieszenia działalności bibliotek w gminie Pruszcz Gdański OKSiBP inicjuje możliwość korzystania z platformy on-line Legimi. To baza 60 000 e-booków już dostępnych bezpłatnie dla mieszkańców naszej gminy, posiadających konto czytelnika w naszych bibliotekach: w Cieplewie, Straszynie i Wiślinie. Zapraszamy do kontaktu z biblioteką w celu uzyskania kodów dostępu i życzymy udanej lektury!

Pierwszą, kwietniową pulę kodów udostępnimy czytelnikom od środy, 1 kwietnia 2020 r. (to nie prima aprilis!). Kody będą aktywne do 1 maja. W obecnej sytuacji, w celu otrzymania kodu prosimy o przygotowanie numeru karty bibliotecznej i kontakt telefoniczny w godzinach 9:30-16:00 z Mediateką w Straszynie pod numerem telefonu 883 833 958.
Zasady dostępu do usługi Legimi dla naszych czytelników, które wchodzą w życie 1 kwietnia 2020 roku.

Kody będą dostępne w ograniczonej liczbie (pilotażowo 30 szt.), ale nie ma limitu odnośnie udostępnianych stron. To oznacza, że każdy czytelnik, który pobierze kod, będzie mógł spokojnie korzystać z usługi przez kolejne 30 dni.

Kody wydawane będą od każdego pierwszego dnia danego miesiąca. Jeśli dni te wypadają w dni wolne od pracy filii, to kody wydawane będą w najbliższy dzień roboczy po tej dacie.
W sytuacji, gdy kody nie zostaną rozdysponowane w całości pierwszego dnia wydawania, filie będą kody będą wydawane w kolejnych dniach.

Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu (mailowego lub telefonicznego) z biblioteką w Straszynie w sprawie informacji na temat aktualnej dostępności kodów.

Aby nieodpłatnie skorzystać z wypożyczalni e-booków na stronie internetowej Legimi:

1. Wejdź na stronę internetową https://www.legimi.pl/pomorskie i załóż bezpłatne konto.
2. Wpisz kod otrzymany w Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański. Przyznany kod należy aktywować do końca miesiąca, w którym się go otrzymało. Umożliwia on dostęp do e-booków przez kolejne 30 dni.
3. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na iOS, Android, Windows 8 oraz Windows Phone i ciesz się bezpłatnym dostępem do e-booków bez ograniczeń przez cały miesiąc!

UWAGA!

Po wznowieniu działalności OKSiBP i otwarciu bibliotek dla Czytelników, kody odbierać będzie można w bibliotece w Cieplewie – tel. 728 415 568; e-mail: biblioteka@pruszczgdanski.pl oraz jej filiach: w Straszynie – tel. 883 833 958; e-mail: mediateka@pruszczgdanski.pl i
w Wiślinie – tel. 883 836 897; e-mail: wislina@pruszczgdanski.pl
Trzeba będzie wówczas osobiście pojawić się w wybranej bibliotece i okazać kartę czytelnika Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański.

REGULAMIN

 legimi