Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Przypominamy o comiesięcznych spotkaniach Dyskusyjnych Klubów Książki działających w Mediatece w Straszynie. W styczniu 2020 roku zaplanowaliśmy trzy spotkania dla czytelników, na które zaprszamy dzieci, młodzież i dorosłych miłośników ciekawej literatury.

wtorek, 28.01
o godz. 17:30 – DKK dla Młodzieży, moderator: Zuzanna Ludka, tytuł: „ Skaza”, autorka: Cecelia Ahern,

piątek, 31.01
o godz. 17:00 – DKK dla Dzieci, moderator: Izabela Papała, tytuł: „Marek – chłopiec, który miał marzenia”, autorzy: Marek Kamiński i Elżbieta Zubrzycka,

o godz. 18:00 – DKK dla Dorosłych, moderator: Wioletta Toruńczak, tytuł: „Historia wewnętrzna”, autorka: Giulia Enders,

„Marek – chłopiec, który miał marzenia”

Wspomnienia podróżnika Marka Kamińskiego o czasach dzieciństwa. Pierwszych przygodach, które wpłynęły na jego ciekawość świata. Książka pełna humoru i ciekawostek.

„Skaza”

Walka z bezdusznym systemem i gorąca miłość, konspiracja i budzące się namiętności, starcie młodzieńczego entuzjazmu z politycznym wyrachowaniem. Ukarana przez bezduszny trybunał, 17-letnia Celestine, zostaje ikoną rewolucji zmierzającej do obalenia rządów ludzi, którym się wydaje, że mają prawo narzucać społeczeństwu swoje moralne i obyczajowe dogmaty. Choć napiętnowana tytułową skazą, razem z ukochanym Carrickiem podejmuje walkę o powrót jej świata do normalności.

„Historia wewnętrzna”

Skąd bierzemy energię do życia? Z czego wynika nasza odporność? Dlaczego zmagamy się z nad- lub niedowagą? Gdzie mają swój początek alergie? Co może powodować depresję? To niesamowite, jak wiele zależy od… naszych jelit. Tak dotąd niedoceniane, pełnią kluczową rolę w naszych organizmach. Dzięki nim żyje nam się zdrowo, miło i przyjemnie albo… nie. Zadbaj więc o nie, a one z pewnością ci się odwdzięczą! Najpierw jednak poznaj ich piękną, zaskakującą historię wewnętrzną. Bo elita kocha swoje jelita!

Źródło opisów: materiały od wydawców