Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Przypominamy o comiesięcznych spotkaniach dyskusyjnych klubów książki w Mediatece w Straszynie. 13 grudnia (piątek) o godz. 17:00 dzieci spotkają się z moderatorką Izabelą Papałą, by porozmawiać o „Walce o wolność” autorstwa Grażyny Bąkiewicz, Kazimierza Szymeczko, Pawła Wakuły.

„Walka o wolność. 10 opowiadań z czasów rozbiorów” to czwarta książka z serii „Zdarzyło się w Polsce”. To cykl dla tych, którzy cenią i lubią historię oraz dla tych, którzy… za nią nie przepadają! Dzięki niemu przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń.

Moderatorka Zuzanna Ludka we wtorek 17 grudnia o godz. 17:40 zaprasza młodzież na dyskusję o publikacji pt. „ PAX” Sary Pennypacker - wzruszającej, ponadczasowej opowieści o tym, co nas kształtuje. Urzekająca historia o dorastającym chłopcu i jego lisie porusza temat miłości, straty, wojny i wolności.

Reportażowi Mariusza Szczygła „Zrób sobie raj” zostanie poświęcony Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych (20 grudnia o 18:00), który będzie moderować Wioletta Toruńczak.
„Zrób sobie raj” Mariusza Szczygła to reportaż o współczesnych Czechach i ich kulturze. Autora szczególnie interesuje odpowiedź na pytanie. „Jak się państwu żyje bez Boga?”. Czechy to bowiem naród, który „szczyci” się swoim ateizmem. Pisarz jest tym zjawiskiem zaintrygowany, szuka źródeł, sprawdza historię, rozmawia o wartościach, które bez praktykowania religii okazują się zadziwiająco zbieżne z tymi, których źródłem wydaje się być właśnie religia.

Zapraszamy do lektury i na spotkania w Mediatece.