Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

„Ganbare! Warsztaty umierania” to reportaż Katarzyny Boni, który był przedmiotem ostatniego spotkania(22 listopada) Dyskusyjnego Klubu Książki w Mediatece. Najciekawsza literatura należy raczej do tych emocjonalnie trudnych, złożonych i niejednoznacznych. Sam tytuł książki zawiera w sobie sprzeczność, z jednej strony okrzyk Ganbare! - motywujący do działania, z drugiej warsztaty umierania, które w Japonii nie są rzadkością.

Reportaż był zaskakujący, pełen informacji, faktów, technicznych opisów, ale jednocześnie refleksyjny, emocjonalny i pokazujący duchowo-magiczną stronę Japonii. Dla klubowiczów, był pretekstem do rozwinięcia dyskusji dotyczącej: ludzkiej natury w obliczu trudnych sytuacji i charakterystycznej kultury Japonii. Uczestnicy rozmawiali również o energii atomowej.

Kolejne spotkanie ekipa Mediateki zaplanowała na 20 grudnia, a wybrana książka to również reportaż. Tym razem - Mariusza Szczygła pt. „Zrób sobie raj”. Zapraszamy na spotkania i do dyskusji o intrygujących lekturach!