Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Maluchy z Gminnego Przedszkola imienia Juliana Tuwima w Straszynie obejrzały przedstawienie wyprodukowane przez młodzież szkolną w ramach projektu "Tuwimowa mowa - Młodzież dla dzieci w kulturalnej sieci". Inspiracją przedstawienia był znany wiersz patrona pt. "Rzepka". Uczniowie na kolejnych warsztatach sami przygotowali scenariusz, scenografię, kostiumy.

Premiera odbyła się w sali teatralnej OKSiBP w Cieplewie. Finałowym akcentem całej „Tuwimowej mowy…” było wystawienie spektaklu dla przedszkolaków. Radość dzieci i gromkie brawa były najlepszą oceną tego co wydarzyło się na scenie.

Przedsięwzięcie było realizowane przez straszyńską Mediatekę w partnerstwie z miejscowymi placówkami opiekuńczo-oświatowymi Szkołą Podstawową oraz Gminnym Przedszkolem.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom - uczniom oraz nauczycielom, którzy pomimo napiętego grafiku zajęć szkolnych i pozaszkolnych znaleźli czas i chęć, aby wspólnie realizować projekt. W zamian wszyscy zyskaliśmy nowe umiejętności, lepiej się poznaliśmy, wykorzystaliśmy szansę na lepszą integrację. To był intensywny, ale bardzo dobrze spędzony czas. Współpraca sektora oświaty i kultury jest naturalnym sposobem działania w lokalnych społecznościach, a wspólne realizowanie przedsięwzięć sprawia większą przestrzeń do rozwoju – podsumowała Grażyna Michalkiewicz-Goszczyńska, kierownik Mediateki.

Projekt został realizowany w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Operatorem Programu w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.