Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

"Znajdźmy wspólny język" - pod takim hasłem w sobotę, 5 października, odbyła się ogólnopolska akcja Noc Bibliotek. Wzięło w niej udział 1800 instytucji. Wśród nich znalazła się tez straszyńska Mediateka, która wciągnęła młodych czytelników do wspólnej pracy literackiej i dobrej zabawy. 

Dzieci w wieku szkolnym uczestniczące w Nocy Bibliotek w Mediatece szukały wspólnego języka i integrowały się przez zabawę. Podczas wspólnie przygotowanej kolacji z apetytem zjadły zdrową sałatkę i pyszne kanapki. Obejrzały też występ podopiecznych Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga z Kłodawy. Następnie uczestnicy razem tworzyli opowiadanie o nocy bibliotek, posługując się ograniczonym zasobem słów... wymyślonym przez siebie. Były też warsztaty plastyczne, w trakcie których powstały zabawki-maskotki z ozdobnych dyń, które rano dzieci zabrały do domów.

Za oknami była już noc, gdy w Mediatece nastolatki wciąż grały i uczestniczyły w zabawach biblioterapeutycznych, uczących uważnego czytania i słuchania. Następnie przy akompaniamencie gitary i bębna dzieci razem zaśpiewały piosenkę w sześciu językach. Jednocześnie, przez całą noc uczestnicy podzieleni na grupy brali udział w grze bibliotecznej opartej na książce pt. "Akademia pana Kleksa".

Tegoroczną Noc Bibliotek w Mediatece zakończyła projekcja filmu pt. "Ptyś i Bill", obejrzana już w śpiworach.