Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Młodzież ze szkół podstawowych z pewnością nie może pamiętać wydarzeń przełomowego dla historii Polski roku 1989. Zachęcamy jednak do uczestnictwa w konkursie poprzez zdobywanie informacji od starszego pokolenia – rodziców, dziadków, sąsiadów i znajomych. 30 lat temu byli oni przecież uczestnikami przemian społeczno-politycznych oraz gospodarczych w Polsce.

Zapewne chętnie podzielą się swoimi wspomnieniami związanymi z kampanią wyborczą i wyborami, ale również życiem codziennym w tamtych trudnych czasach. Do 19 października czekamy na prace literackie oraz takie formy, jak prezentacje multimedialne i minidokumenty filmowe, oparte na relacjach, przedstawiające wspomnienia i pamiątki historyczne. Szczególnie zależy nam na pracach związanych z historią gminy Pruszcz Gdański i jej mieszkańcami. Jury oceniać je będzie w dwóch kategoriach wiekowych: klas V i VI oraz VII i VIII.

Organizatorami konkursu są Gmina Pruszcz Gdański i Mediateka w Straszynie – filia Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników zaplanowano 11 listopada 2019 r.

Więcej informacji w REGULAMINIE KONKURSU.