Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W ramach Akcji Zima 2019 w Gminie Pruszcz Gdański zapraszamy dzieci do udziału w rozmaitych warsztatach edukacyjno-artystycznych i zabawach zaplanowanych w Mediatece w Straszynie. Będą to spotkania przygotowane przez animatorki z biblioteki i instruktorów sportowych, spektakl teatralny, bal karnawałowy i warsztaty organizowane przez lokalne stowarzyszenia z siedzibą w budynku dawnego dworca kolejowego. 

ZAGRAJ W DOTTA!

Można tu będzie np. spróbować swych sił w grze Dotta, która jest świetnym wstępem do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i nauki programowania. Uczestnicy spróbują uratować 101 dalmatyńczyków przed Cruellą De Mon (propozycja dla grupy wiekowej 8-10 lat) lub zaprowadzić Chudego do Andy'ego z „Toy Story” (kategoria wiekowa 11-13 lat).

Dzieci stworzą elementy gry (dotki), przypiszą im poszczególne znaczenie i umiejscowią na macie. Zadaniem graczy będzie przejście od punktu Cruella de Mon do punktu Dom lub od punktu Chudy do punktu Andy, przy użyciu jak najmniejszej liczby ruchów, zbierając odpowiednie dotki, a niepożądane omijając. Całość trasy dzieci zapisują przy pomocy kodu strzałkowego.

18 lutego (poniedziałek), 12:30 – 16:00. Wstęp wolny.

WARSZTATY PLASTYCZNE TEATRZYK KAMISHIBAI

Czy wiecie, że teatr można schować w… pudełku? Na warsztatach przedstawimy historię teatru kamishibai oraz będziemy tworzyć wyjątkowe karty opowieści, które zostaną zaprezentowane w pudełku zwanym butai.

19 lutego (wtorek), 11:00-12:30
Kategoria wiekowa: 10-12 lat. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

VAIANA I SKARBY POLINEZJI

Warsztaty etnograficzno-artystyczne przybliżające kulturę ludów Polinezji oparte na pełnych magii legendach i sztuce mieszkańców odległych wysp. Obowiązuje pisemna zgoda rodziców, gdyż podczas zajęć będą wykonywane małe tatuaże henną (rysunek utrzymuje się na skórze ok. 7 dni).

20 lutego (środa), 10:00 – 11:30
Kategoria wiekowa: 10-13 lat. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

ALADYN NA PUSTYNI

Warsztaty poznawczo-plastyczne przybliżające świat wielkich pustynny. Podczas zajęć (z wykorzystaniem kolorowego piasku) uczestnicy dowiedzą się jak wygląda życie w ekstremalnie wysokiej temperaturze, jakie zwierzęta można spotkać na pustyni, kim są Beduini, czym jest oaza i fatamorgana.

20 lutego (środa), 13:00-14:30
Kategoria wiekowa: 8-12 lat. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

PODWODNY ŚWIAT NEMO

Poznawczo-ekologiczne warsztaty plastyczne poświęcone tajemnicom morskich głębin - fascynująca podróż przez morza i oceany w poszukiwaniu niezwykłych, podwodnych istot, a jednocześnie lekcja troski o środowisko naturalne.

22 lutego (piątek), 10:00-11:30
Kategoria wiekowa: 7-10 lat. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacje i więcej informacji o warsztatach w Mediatece pod nr tel.: 883-833-958

ZRÓBMY COŚ Z NICZEGO

Warsztaty plastyczne przygotowane przez Stowarzyszenie Twórców „Przystanek Sztuka” w Mediatece w Straszynie to możliwość rozwijania kreatywności i kształtowania wyobraźni artystycznej. Dzieci poznają zasady tworzenia kolażu i wykonają własne kompozycje z zastosowaniem różnorodnych materiałów pochodzących z odzysku. Przy okazji mowa będzie o ekologii, potrzebie sortowania odpadów i recyklingu. Uczestnicy dowiedzą się jak wykonać interesujące prace plastyczne z pozornie niepotrzebnych przedmiotów. Ze względu na brudzące materiały, prosimy o zadbanie o odpowiedni strój dla dzieci.

18 lutego (poniedziałek), 10:00 - 12:00.
Kategoria wiekowa: 7-12 lat. Wstęp wolny.Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje i więcej informacji pod nr tel.: 501 197 272.

NAGRYWAMY AUDIOBOOKA

Stowarzyszenie Dolina Raduni i Radio Spin.pl zapraszają dzieci w wieku 9-15 lat na warsztaty radiowo-dziennikarskie. Zajęcia będą polegać na nagrywaniu przez młodzież audiobooka. To niepowtarzalna okazja do rozwijania wrażliwości na otaczające nas dźwięki i szansa ćwiczenia umiejętności aktorskich, emisji głosu, poznania pracy akustyka i montażu radiowego. Warsztaty poprowadzą doświadczeni radiowcy z lokalnej rozgłośni.

19-20 lutego (wtorek-środa), 17:00-18:30
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. Rezerwacje i więcej informacji pod nr tel.: 883-833-958.

ESCAPE ROOM

Escape room ma swoje korzenie w świecie gier wirtualnych. To przygoda w grupie przyjaciół lub z rodziną - podróż w nieznane z rozwiązywaniem interesujących zadań i pokonywaniem przeszkód na czas. Gracz zostaje wrzucony w wir wydarzeń i sam musi rozwikłać zagadki, by w wydostać się z pokoju. Zadbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników! Godzina rezerwacji oznacza godzinę wejścia do pokoju. Należy przyjść ok. 10 minut przed wyznaczonym czasem rezerwacji.

18-23 lutego (poniedziałek-sobota), 10:00-18:00.

Kategoria: familijna. Cena: 10 zł / grupa 4-5 osób. Rezerwacje i informacje pod nr tel. 883 833 958. 

INNE ATRAKCJE W MEDIATECE

Ponadto zapraszamy milusińskich na spektakl teatralny "Szewczyk Dratewka" w wykonaniu Teatru Klapa, czyli Koperek i Kminek z Gdańska (19.02, wtorek; 10:00), na bal karnawałowy (21.02, czwartek; 14:00), spotkanie ze strażnikami gminnymi Gminy Pruszcz Gdański ph. "Palimy zdrowo" (21.02, czwartek; 11:00) oraz na Sportowe Ferie prowadzone przez instruktorów GTS Pruszcz Gdański (22.02, piątek; 16:00). Więcej informacji o tych wydarzeniach - pod nr tel.: 883 833 958 oraz w zakładkach KULTURA I SZTUKA oraz SPORT I REKREACJA

Informator poświęcony wydarzeniom zaplanowanym w ramach Akcji Zima 2019 w Gminie Pruszcz Gdański jest dostępny TUTAJ.