Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Reksio - kultowy bohater telewizyjnego serialu animowanego pod tym samym tytułem - skończył 50 lat! Jubileusz ten będziemy świętować w czasie nadchodzących ferii. Jednak przygody sympatycznego czworonoga można poznawać nie tylko w formie ruchomych obrazów.

reksiowbibliotece

Choć od czasu powstania pierszego odcinka animacji minęło już pół wieku, to Reksio nadal jest tym samym pomysłowym psiakiem. Wciąż mieszka razem z przyjaciółmi na wsi i nigdy nie narzeka na nudę, a jego przygodami zachwycają się kolejne pokolenia młodych widzów. Jubileusz "Reksia" to główny punkt programu tegorocznej Akcji Zima w gminie Pruszcz Gdański.

Z tej okazji dla widzów w wieku 3-99 lat w Cieplewie przygotowaliśmy okolicznościowe seanse kinowe, czyli zrekonstruowane cyfrowo filmy o perypetiach Reksia na dużym ekranie.

Natomiast w bibliotekach na terenie gminy Pruszcz Gdański na sympatyków Reksia w czekają kolorowe książeczki z przygodami sympatycznego czworonoga oraz specjalny, jubileuszowy album. Zapraszamy do wypożyczalni i czytelni w Cieplewie, Straszynie i Wiślinie. Zapraszamy!