Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W najbliższy poniedziałek, 19 grudnia 2016, o godz. 16:00, zapraszamy do Mediateki w Straszynie na spotkanie autorskie z... młodymi pisarzami z gminy Pruszcz Gdański. To pokłosie warsztatów zorganizowanych przez Gdańską Fundację Terapii i Rozwoju w ramach projektu pt. Biblioteka Młodych Pisarzy, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W warsztatach uczestniczyły dzieci i nastolatki. Młodsi pracowali nad własną bajką, natomiast grupa młodzieżowa układała wiersze. Z instruktorkami twórczego pisania – Aliną Wiśniewską i Leną Lewalską – młodzi autorzy spotykali się co poniedziałek, przez kilkanaście tygodni. W tym czasie powstała bajka, kilkadziesiąt ilustracji, dziesiątki wierszy oraz kilkanaście kolaży, inspirowanych poezją. Łącznie z zajęć skorzystało 60 młodych mieszkańców gminy: 22 dzieci i 15 nastolatków z Zespołu Szkół w Straszynie.

Ostatecznie obu zespołom udało się stworzyć dwie książki - bajkę pt.: „Ostatnia kropka” oraz tomik poetycki pt.: „Nastolatki nie lubią wierszy”. Podczas poniedziałkowego spotkania w straszyńskiej Mediatece autorzy zaprezentują efekty swojej pracy i, niczym zawodowi twórcy, będą podpisywać książki.

MISIE W MEDIA

W ramach projektu została również zorganizowana „Pluszowa noc w Mediatece”. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola przy Parafii św. Jacka „przyprowadziły” do placówki pluszowe misie, które zostały w niej na noc. Maskotkom towarzyszył aparat fotograficzny, dzięki czemu przedszkolaki dowiedziały się, jak fajnie można spędzić czas w mediatece.