Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Jeśli interesujesz się Pomorzem - jego historią, mieszkańcami, kulturą, literaturą i in. - czytasz o nim nie tylko w czasopismach i internecie, masz 18 i więcej lat, a przede wszystkim nie jesteś "rasowym" recenzentem, weź udział w I Konkursie na Recenzję Książki Pomorskiej, organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

Celem konkursu jest integracja społeczności lokalnej i regionalnej wokół biblioteki, upowszechnianie literatury regionalnej, rozwijanie czytelnictwa oraz promowanie talentów krytycznoliterackich.

Treść recenzowanych książek ma dotyczyć Pomorza Gdańskiego i Środkowego bez względu na miejsce wydania. Powinny one być wydane w tym roku lub w poprzednim (2015). Objętość prac nie może przekroczyć 3600 znaków (ze spacjami), tj. dwóch stron znormalizowanego maszynopisu.

Zgłoszone na konkurs teksty powinny być opatrzone w metryczkę, stanowiącą Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu, umieszczonego na stronie internetowej WiMBP w Gdańsku - www.wbpg.org.pl

Recenzje należy przesyłać do 15 lipca 2016 r. w dwóch wersjach: elektronicznej (na adres: prac_regionalna@wbpg.org.pl) i papierowej (trzy egzemplarze na adres: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku - Dział Regionalny, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk).

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe: I miejsce - 500 zł, II miejsce - 350 zł, III miejsce - 200 zł. Zwycięskie i wyróżnione prace opublikowane zostaną na stronie internetowej Organizatora.

Zainteresowanych uczestnictwem w konkursie, zanim podejmą decyzję o wyborze książki, zachęcamy do lektury umieszczanych na stronie wojewódzkiej biblioteki cokwartalnych "Nowości Regionalnych" ( http://www.wbpg.org.pl/tresc/nowo%C5%9Bci-regionalne ), w których prezentujemy publikacje dotyczące Pomorza.

Do pobrania: