Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W najbliższą niedzielę, 19 kwietnia 2015 r. w sali teatralno-kinowej im. Władysława Starewicza zostanie zaprezentowana nasza najszowsza produkcja teatralna pt.: „Zgubiona lalka". Kolejne prezentacje spektaklu już 29 kwietnia i 8 maja. Zapraszamy!

LALKA8 godzin castingu, ponad setka chętnych, 2 godziny obrad poświęconych na wybór aktorów. 26 osób w dwóch obsadach. Około 120 godzin prób czytanych i scenicznych. Dwa miesiące pracy nad przygotowaniem kostiumów dla wykonawców, lalek i licznych elementów scenografii. To dotychczasowy bilans przygotowań do niedzielnej premiery.

- W tym roku to już nasza trzecia produkcja wyreżyserowana przez profesjonalistę – wyjaśnia Grzegorz Antoni Cwaliński, dyrektor OKSiBP Cieplewo. – Po aktorskiej „Królowej Śniegu" i lalkowym „Kocie w butach", tym razem prezentujemy autorską sztukę Jacka Pietruskiego z teatru Baj Pomorski w Toruniu.

PRÓBA LALKA1PRÓBA LALKA PORPRÓBA CZYTANA

Mała Ewunia jest zrozpaczona, bo zgubiła w mieście swoją ukochaną lalkę, zrobioną własnoręcznie przez babcię. Lalka trafia do miejskiego zaułka pełnego śmieci, ale właśnie tam odnajduje przyjaciół, którzy pomimo przeciwności losu, niebezpieczeństw czyhających w wielkim mieście i mimo że są tylko starymi, wyrzuconymi na śmietnik przedmiotami, pomogą jej szczęśliwie wrócić do domu.

PRÓBA LALKA5- Wykorzystujemy różne techniki teatralne. „Zgubiona lalka" to musical, w którym oprócz aktorów na scenie pojawiają się marionetki i rozmaite „ożywione" przedmioty – zdradza Jacek Pietruski, autor i zarazem reżyser. – Wykonawców, amatorów, wybraliśmy w otwartym przesłuchaniu. Łatwo wpadające w ucho melodie do wypełnionego piosenkami spektaklu skomponował kierownik muzyczny toruńskiego „Baja", Krzysztof Zaremba.

Warto podkreślić edukacyjny wymiar przedstawienia adresowanego do dzieci w wieku 6-10 lat. Najmłodsi wraz z tytułową bohaterką poznają zasady bezpieczeństwa na drodze i kultury osobistej w środkach komunikacji zbiorowej. Dowiadują się też jak ważne jest segregowanie śmieci czy dbanie o porządek. Nieco starszej publiczności scenariusz przypomina o takich wartościach jak przyjaźń i poświęcenie.

PRÓBA LALKAPRÓBA LALKA2PRÓBA LALKA3

Bilety w cenie 12 zł są do nabycia w Biurze Obsługi Klientów OKSiBP Cieplewo od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-20:00 i w niedziele w godz. 10:30 -14:00. Kontakt tel.: 728-415-566 lub 58 682 85 78 wew. 1.

 

Sprzedaż biletów i rezerwacja miejsc na spektakle zaplanowane na 8 maja rozpocznie się po 20 kwietnia.

 

REGULAMIN REZERWACJI I SPRZEDAŻY BILETÓW W OŚRODKU KULTURY, SPORTU I BIBLIOTECE PUBLICZNEJ GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI

 

Spektakl powstał przy współpracy m.in. ze Strażą Gminną Gminy Pruszcz Gdański. Komendant Tomasz Grabowski przygotował dla młodych widzów upominki – gadżety odblaskowe, wręczane milusińskim po każdym przedstawieniu. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęła Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak. Partnerami wydarzenia są GTC Gdańsk Transport Company S.A. i Lotor North.

Obsady:

I - Blanka Bielawa, Małgorzata Augustyniak, Adriana Rochoń, Karolina Frejtag, Emilia Mikszuta, Klaudia Kotłowska, Ola Tułowiecka, Michał Mikszuta, Dawid Mikszuta, Michał Iwański, Małgosia Juhniewicz, Oliwia Raduńska i Agnieszka Kotłowska.

II - Hania Jędryczka, Monika Żal, Basia Dłużewska, Konrad Wysocki, Maksymilian Karc, Julia Kłodnicka, Małgosia Zielka, Jakub Jędryczka, Maja Anklewicz, Eliza Michalik, Kinga Żal, Agata Nierzwicka i Weronika Rudnik-Ornowska.

PRÓBA LALKA4PRÓBA LALKA6PRÓBA LALKA7

Zdjęcia z prób do spektaklu: Aleksander Domański.

logotypy lalkas