Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Zapraszamy na kolejną wyprawę teatralną, tym razem z dreszczykiem... 22 marca 2015 r. w Teatrze Dramatycznym im. A. Sewruka w Elblągu będzie można obejrzeć komedię kryminalną "Szalone nożyczki".

SZALONE1SZALONE2SZALONE3

"Szalone Nożyczki" to tytuł niezwykłej komedii kryminalnej "z niespodzianką", ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego. W kamienicy, w której znajduje się salon popełnione zostaje tajemnicze morderstwo...
Spektakl to wspaniała zabawa i swoisty teatralny ewenement, w którym przebieg akcji w dużej mierze zależy od widowni, ba - publiczność może decydować o zakończeniu! Pytanie: kto zabił jest kierowane w stronę widzów, którzy włączając się do gry i odpowiadając na propozycje aktorów - głosują i wskazują mordercę.
Ile razy, czytając kryminał, typowaliśmy zbrodniarza, zastanawialiśmy się nad sprytnie zakamuflowanymi poszlakami, podejrzliwie przyglądaliśmy się charakterom i pobudkom? Wyścig z autorem w rozwiązywaniu zagadek to jedna z przyjemności czytania kryminału. Twórcy "Szalonych Nożyczek" wpadli na szatański pomysł przeniesienia tego wyścigu, dokonywanego zwykle w intymnych warunkach czytelniczych i bez świadków, na teatralną widownię. Publiczność musi nie tylko wykazać się pamięcią i spostrzegawczością (proszona jest o pomoc w rekonstrukcji zdarzeń), ale i typuje (przez głosowanie) zbrodniarza. Każdego wieczoru spektakl toczy się nieco inaczej, no i ma inne zakończenie.

Zaczyna się całkiem zwyczajnie. W salonie fryzjerskim "Szalone Nożyczki" trwa codzienna praca. Basia maluje sobie paznokcie, Tonio w kokieteryjnym stroju strzyże nieco oszołomionego klienta. Akt drugi to interaktywna zabawa z publicznością. Aktorzy dobrze czują się w tej konwencji, przekomarzając się z publicznością, żartując z siebie nawzajem, uszczypliwie puentują zachowania partnerów na scenie i widzów. Policjant prowadzący sceniczne dochodzenie w sprawie morderstwa odwołuje się do widowni, zadaje jej pytania niczym świadkom, pyta o jej opinie, przeprowadza głosowanie decydujące o wytypowaniu zabójcy. Jednym słowem - wciąga publiczność do zabawy.

Sztuka „Szalone Nożyczki" grana jest nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat, co uhonorowano wpisem do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa; była wielokrotnie nagradzana, m.in. prestiżową nagrodą Charliego Chaplina. W Stanach Zjednoczonych stanowiła początek teatru interaktywnego.

szalonenpozyczki

22.03.2015

Zbiórka o godz.: 14:30
Wyjazd o godz.: 15:00
Początek spektaklu o godz.: 17:00
Powrót ok. godz.: 22:00
Bilety: 40 zł (w tym transport w obie strony) są do nabycia w Biurze Obsługi Klientów OKSiBP od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00 - 20:00 oraz w niedziele w godz. 10:30 do 14:00. Telefoniczna rezerwacja miejsc pod nr.: 728 415 566.

 

REGULAMIN REZERWACJI I SPRZEDAŻY BILETÓW W OŚRODKU KULTURY, SPORTU I BIBLIOTECE PUBLICZNEJ GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI

 

Więcej informacji na:

www.teatr.elblag.pl