Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Od wtorku, 10 marca 2015 r., zapraszamy do naszej galerii Kaloryfer na wystawę malarstwa Jolanty Szymerskiej z Rotmanki. Wernisaż zaplanowaliśmy na 10 marca o godz. 19:00. Wstęp wolny!

JSJolanta Szymerska uprawia grafikę warsztatową – linoryt barwny i czarno-biały oraz malarstwo, posługując się różnymi technikami. Najczęściej jest to olej lub akryl, czasem tempera. Autorka ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, prezentujących grafikę, rysunek i malarstwo.
Maluje od bardzo dawna z długimi, niekiedy wieloletnimi przerwami, spowodowanymi między innymi aktywną pracą nauczycielską. Artystka w swych obrazach podejmuje różnorodną tematykę, jednak ulubione motywy w jej malarstwie związane są z muzyką, która jest jej drugą ukochaną dziedziną sztuki, choć sama nie gra na żadnym instrumencie. Większość obrazów prezentowanych na wystawie ukazuje właśnie „muzyczny" fragment jej malarstwa. Na niektórych obrazach pojawia się postać kota, który - jak wyjaśnia autorka - jest symbolem jej dążenia do wewnętrznej niezależności i podążania w życiu własną twórczą drogą. Nie nadając obrazom tytułów, Jolanta Szymerska odwołuje się do wyobraźni odbiorcy.
Od trzech lat zajmuje się także fotografią. Brała udział w międzynarodowych i ogólnopolskich wystawach. Jest też laureatką kilku lokalnych konkursów fotograficznych.
Jolanta Szymerska jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wystawę będzie można oglądać do końca miesiąca, codziennie od poniedziałku do piątku i w niedziele w godzinach pracy ośrodka.

JS2

Zdjęcia z archiwum J. Szymerskiej