Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W ramach akcji Ferie w Gminie Pruszcz Gdański około 600 widzów nieodpłatnie obejrzało spektakl ,,Czerwony Kapturek", w wykonaniu Marcina Marca z łódzkiego teatru Arlekin.

Od 9 do 12 lutego z bohaterką sztuki mieszkańcy spotykali się w 16 świetlicach w różnych miejscowościach. Po każdym przedstawieniu pan Marcin wprowadzał chętnych w tajniki pracy z marionetkami.

ferie teatralneferie teatralne 3ferie teatralne 4ferie teatralne 2
Nie była to jednak jedyna atrakcja przygotowana przez OKSiBP. Kolejnych 360 młodych widzów i ich rodziców zgromadziły projekcje filmów animowanych zrealizowane w ramach Niedzieli Familijnej w Kinie za Rogiem w Cieplewie. Natomiast w środę, 11 lutego 2015 r., 120 młodych kinomanów uczestniczyło w gminnej premierze zrekonstruowanej cyfrowo animacji „Jacek i Placek". Przed projekcjami filmu wg powieści Kornela Makuszyńskiego "O dwóch takich, co ukradli księżyc", dzieci miały również okazję zobaczyć celuloidy ze Studia Miniatur Filmowych w Warszawie oraz wziąć udział w filmowych konkursach z nagrodami. Po każdym seansie odbywały się również degustacje potraw z marchwi, przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Pruszcz Gdański - z Jagatowa, Lędowa, Łęgowa i Cieplewa. Gospodyniom za wzięcie udziału w akcji oraz Wiesławowi Zbroińskiemu, sołtysowi Mokrego Dworu, za ofiarowanie worków pełnych marchwi, składamy serdecznie podziękowania.

JACEKJACEK IJACEK MARCHEWKAMARCHEW