Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

„W 1321 roku wielki mistrz Fryderyk de Wildeberk podaje, że Stanisławowi Skłodowiczowi i jego spadkobiercom nadał dobra Świńcz i Straszyn (Straschin), za to on i jego spadkobiercy mają zakonowi czynić służbę wojenną na koniu w kraju na każde zawołanie. Będą także pomagali przy budowlach warownych.” Mija 700 lat od czasu tej pierwszej pisanej wzmianki historycznej o Straszynie.

W roku jubileuszowym sołtys i Rada Sołecka Straszyna zaplanowali wiele wydarzeń, w których OKSiBP Gminy Pruszcz Gdański będzie partnerem. Przewidziano działania z założenia aktywizujące i integrujące mieszkańców. Między innymi konkurs fotograficzny pt. STRASZYN 700+, ale też konkursy na Zasłużonego dla Straszyna i Strasznie Fajnego Mieszkańca Straszyna roku 2020.

W programie znalazła się również majówkowa sztafeta biegowa „700 km dookoła Straszyna”. Jesienią obchody zwieńczy wspólna praca przy urządzaniu i otwarcie Parku 700-lecia. W międzyczasie planowane są również inne atrakcje dla młodszych i starszych mieszkańców oraz imprezy o charakterze rekreacyjnym. Ich realizacja będzie uzależniona od pandemicznych obostrzeń sanitarnych.

Regulaminy najbliższych wydarzeń są dostępne na stronie STRASZYN700

Do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO STRASZYN 700+