Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Cztery grupy przedszkolaków z gminy Pruszcz Gdański zostały laureatami ubiegłorocznej edycji konkursu „Odjazdowa choinka 2020”. Tym razem ocenialiśmy efekty prac dzieci sfotografowane przez opiekunki, wychowawczynie i nauczycielki.

Co roku w grudniu galerię Kaloryfer w OKSiBP w Cieplewie ozdabiało kilkanaście pięknie udekorowanych jodełek lub świerków. Był to efekt dorocznego konkursu „Odjazdowa choinka, czyli najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe”. Na drzewkach pojawiały się ozdoby wykonane własnoręcznie przez dzieci ze szkół, przedszkoli i świetlic sołeckich z całej gminy. Ostatnia edycja konkursu odbyła się w zmienionej formule. Dzieci jak zwykle samodzielnie przygotowywały zestawy fantazyjnych prac plastycznych do powieszenia na choinkach. Jednak do oceny jurorów trafiły jedynie zdjęcia przedstawiające efekty ich twórczego trudu, a same prace konkursowe ozdobiły drzewka ustawione w przedszkolnych salach.

Ostatecznie spośród 19 zgłoszeń komisja konkursowa nagrodziła autorów czterech zestawów ozdób choinkowych. Pierwsze miejsce przyznano grupie Rekinki z Publicznego Przedszkola TIK-TAK w Straszynie (nauczyciel: Anna Karpowicz), II miejsce ex aequo zajęły dwie grupy z Gminnego Przedszkola im. Juliana Tuwima w Straszynie: Kosy, czyli dzieci z klasy 0, której opiekunem jest Marzena Dobracka, oraz grupa Sójki (opiekun: Karina Kaszubowska). III miejsce przypadło grupie Krasnoludki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkowie, której wychowawcą jest Barbara Hinz.

Laureatom serecznie gratulujemy! Wkrótce nagrody trafią do dzieci.

Na zdjęciu jury z fotografiami prac konkursowych.

Fot. Anna Sychta (OKSiBP)