Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Wójt Gminy Magdalena Kołodziejczak i Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański zapraszają na świąteczne spektakle teatralne w Internecie. Zaprezentujemy dwa familijne przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej, które będą dostępne bezpłatnie. Dodatkowo, przygotowaliśmy kartę zadań dla dzieci.

Od 17 grudnia (od godz. 9:00) do 19 grudnia (do godz. 23:45) dostępne będzie przedstawienie:

„Kolędowa noc” grupy TeatRyle.

To widowisko szopkowe, które w humorystycznej konwencji opowiada historię Bożego Narodzenia. W trosce o to, by nie zapomniano czym są święta, na Ziemię zesłano dwa, nieco szalone anioły. Ich zadaniem jest opowiedzenie dzieciom tej historii. Fabuła jest przeplatana kolędami i pastorałkami, a na scenie pojawiają się piękne, utrzymane w ludowej stylistyce, tradycyjne, szopkowe lalki.

Wydarzenie będzie dostępne online pod adresem: https://youtu.be/BVM4bW03VJI

Tuż przed Wigilią, od 21 grudnia (od godz. 9:00) do 23 grudnia (do godz. 23:45), będzie można obejrzeć spektakl":

„Bajkowa szopka” Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku.

W tradycyjne jasełka wpleciono negatywnych bohaterów bajek, którzy buntują się przeciwko narzuconym im rolom i... pomagają małemu Jezusowi. Akcja dzieje się w bibliotece, gdzie w noc wigilijną postacie z książek przemawiają do widza. Autorzy spektaklu nawiązują do tradycji szopek papierowych, ponadto wykorzystano klasyczne kolędy i nietypowe pastorałki w aranżacji Agnieszki Glińskiej.

Link do spektaklu: https://youtu.be/EY4UTeP_7U0

DO POBRANIA:

ŚWIĄTECZNA KARTA ZADAŃ