Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Nasz Mikołaj przygotowuje się do objazdu całej gminy, ale jako pierwsze zobaczyły go (i jego pomocników - elfy) przedszkolaki oraz „zerówkowicze”. Sytuacja nie sprzyja bezpośrednim kontaktom, więc były to spotkania nietypowe. Przygotowaliśmy świąteczną etiudę mikołajkową, łącząc konwencję teatru cieni z teatrem w oknie.

Tym razem jednak to publiczność oglądała nasze występy z wnętrz sal przedszkolnych, a aktorzy wyłaniali się zza okiennych framug.

Były sztuczne ognie, świąteczne dekoracje w salach, okolicznościowe piosenki, prezenty (przygotowane przez panie przedszkolanki i rodziców) oraz dużo radości na twarzach dzieci, wystrojonych w mikołajowe czapki czy pelerynki. W sumie nasz spektakl dla najmłodszych zagraliśmy 49 razy. Nie wszystkim maluszkom udało się zobaczyć niecodziennych gości, niektórzy w porze drzemki słodko zasnęli...

Za to na okiennych parapetach czekały na naszych aktorów ciepłe napoje i słodki poczęstunek oraz laurki, świąteczne kartki z życzeniami i podziękowaniami oraz listy do świętego Mikołaja.

Zdjęcia udostępnione przez Przedszkole Rodzinne w Rotmance.