Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Trwają przygotowania do przedświątecznych spotkań z orszakiem mikołajowym w gminie Pruszcz Gdański. Pierwsze opady białego puchu w tym sezonie za nami. Nie były jednak zbyt obfite, a mróz szybko odpuścił i śnieg się nie utrzymał. Sanie więc na nic się nie zdadzą, przynajmniej na razie. Tymczasem nasz Mikołaj nie rezygnuje z planów i szuka innego środka lokomocji.

Prezentujemy kolejne etapy przejazdu wesołej, kolorowej świty po stronie żuławskiej i w wyżynnej części gminy. Podajemy orientacyjne godziny rajdu, które mogą ulec przesunięciu w zależności od warunków panujących na drogach.

W piątek, 18 grudnia

• w godz. 16:00-16:30 Mikołaj odwiedzi Roszkowo i pojedzie ulicami: Spacerową -> Polną -> Lipową -> Szkolną;
• w godz. 16:30-18:00 Drogą Słowackiego dotrze do Rokitnicy i pojedzie w kierunku Bursztynowej -> Jodłowej -> Bursztynową wróci na Drogę Słowackiego i dalej Koralową -> Świerkową -> drogą wojewódzką nr 226 (Bałtycką) w stronę Łąkowej -> Klubowej -> Łąkowej -> Ogrodowej -> Słonecznej i Sadowej;
• w godz. 17:30-18:30 mieszkańcy Radunicy mogą spodziewać się mikołajowego rajdu ulicą Podmiejską. Objazd rozpocznie się od strony Rokitnicy;
• w godz. 18:00-19:00 zaplanowaliśmy objazd przez Wiślinę ul. Słoneczną od strony Mokrego Dworu w kierunku Lędowa i przez Bystrą Wieś – Mikołaj pojedzie ul. Jesionową od strony Wiśliny w kierunku Lędowa, gdzie będzie poruszać się ulicami Nad Motławą i Jesionową.

W sobotę, 19 grudnia

• w godz. 17:00-19:00 mikołajowy orszak zajedzie do Borkowa, a planowana trasa to kierunek od ul. Akacjowej przez: Kasztanową -> Narciarską -> Klasyczną -> Współczesną -> Harmonijną -> Stylową -> Klasyczną -> Narciarską -> Kasztanową -> Owocową -> Sadową -> Kasztanową do Wierzbowej.

W niedzielę, 20 grudnia

• w godz. 16:00-20:00 Mikołaja będzie można zobaczyć w Straszynie z domów przy ul. Spokojnej -> Makowej -> Lawendowej -> Spokojnej -> Tęczowej -> Kwiatowej -> Słonecznej -> Tęczowej -> Liliowej -> Kwiatowej -> Komandora Kraszewskiego -> Pocztowej -> Różanej -> Tęczowej -> Cytrynowej -> Kwiatowej -> Spokojnej -> Nauczycielskiej -> Raduńskiej -> Starogardzkiej-> Plażowej -> Słonecznej Dolinie -> Starogardzkiej -> Poprzecznej -> Młyńskiej -> Zachodniej -> Wschodniej -> Arktycznej -> Zachodniej -> Młyńskiej -> Poprzecznej -> Leśnej -> Prusa -> Drzymały -> Poprzecznej -> Spacerowej -> Dworcowej oraz na osiedlu Młody Straszyn.

Infografiki i zdjęcie Grzegorz Haasa (OKSiBP)

 plakat szkic orszak9