Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Wędrujące Ale Kino!, mimo pandemii, rusza w drogę do młodych widzów złaknionych ciekawych seansów filmowych. W tym roku online, więc w wydarzeniu mogą wziąć udział wszystkie szkoły z gminy Pruszcz Gdański. Zapraszamy 19 i 23 października!

Uczestnicy kilku poprzednich edycji festiwalu mogli zobaczyć najlepsze filmy z całego świata na dużym ekranie w kinie w Cieplewie. Jednak nasza sala kinowa nie była w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Tym razem, za sprawą ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, wydarzenie trafi do Internetu.

Festiwalowe emisje filmowe dla szkół odbędą się 19 i 23 października. W programie znajdą się dwa półgodzinne zestawy animacji dla najmłodszych widzów (od 6 lat). Dla nieco starszych odbiorców organizatorzy przygotowali trzy pełnometrażowe filmy aktorskie:

• „Mali rabusie” - zabawna opowieść o rodzeństwie, które próbuje wykonać skok na bank;

• „Tajne stowarzyszenie z dzielnicy Supilinn” - o początkujących detektywach szukających antidotum na podejrzanie dziecięce zachowanie wszystkich dorosłych z okolicy;

• „Stare chłopaki” - pokrętna miłosna gra między wrażliwym Łamagą, podszywającym się pod szkolną gwiazdę sportu, a nieświadomą intrygi córką nauczyciela.

Przed projekcjami odbędą się prelekcje wideo filmoznawców – Marcina Pigulaka i dr Agnieszki Powierskiej. Ponadto organizatorzy zapraszają na warsztat internetowy. Reżyserka i aktorka Julia Szmyt i jej synowie – Bruno i Hugo Krych – w trzech tutorialach wprowadzą uczestników w tajniki tworzenia filmów telefonem komórkowym.

Więcej informacji można uzyskać w naszym Biurze Obsługi Klientów pod nr tel. 728 415 566 oraz na stronie wedrujace-alekino.com, gdzie dostępne są szczegółowe informacje i program Festiwalu.

Organizator: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Producent wykonawczy: Fermant Kolektiv

Grafika: mat. organizatora WAK!