Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Reporter Fotelik (w tej roli Wojciech Stachura), to szalony i uśmiechnięty dziennikarz. Zwiedza najpiękniejsze zakątki gminy Pruszcz Gdański, szukając siedziby Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL. Dziś ostatnia odsłona miniserialu promującego imprezę.

Widzowie pokochali naszego reportera od pierwszego odcinka. Wspólnie odwiedziliśmy już park w Wojanowie i piękne zakątki Żuław. Byliśmy też w stanicy w Wiślince i Mediatece w Straszynie. Mały reporter musi się spieszyć, bo tegoroczny festiwal FOTEL tuż, tuż... Tym razem w Internecie. Spektakle będziemy emitować w streamingu. Początek wydarzenia w środę, 23 września.

W tym roku zorganizowaliśmy też Festiwal FOTEL Online dla przedszkoli i szkół.

Do 26 września pokażemy w sumie 25 spektakli teatralnych, 3 warsztaty, a także rozmowy z artystami. Dla nauczycieli i rodziców przygotowaliśmy edukacyjne karty zadań do każdej bajki. Można je wykorzystać na lekcjach w szkole i do zabawy z dziećmi w domu. Materiały te są dostępne na stronie www.festiwaljuszkowo.pl Można tam znaleźć również pełen program festiwalu.

Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy, że z całej oferty można korzystać bezpłatnie. Przed obejrzeniem każdego spektaklu trzeba tylko podać liczbę widzów przed monitorem/ekranem.

A oto przygody naszego reportera w odcinkach:

Część 1

Część 2Część 3 

Część 4

Część 5 - ostatnia

FESTIWAL OBJAZDOWYCH TEATRÓW LALKOWYCH MŁODEGO WIDZA FOTEL Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura – Interwencje 2020”.

LOGO INTERWENCJE