Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Zapraszamy na Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL. Przedstawienia, warsztaty i spotkania z lalkarzami będą odbywać się w na żywo w Internecie. FOTEL to jedyne wydarzenie w Polsce, prezentujące szeroką ofertę wędrownych zespołów teatru lalki. Gromadzi artystów z różnych stron naszego kraju i Europy.

- Trzy pierwsze edycje odbyły się w Juszkowie. W malowniczym zakątku gminy Pruszcz Gdański nad Radunią - wspomina Grzegorz Cwaliński, dyrektor festiwalu. - Co roku przez trzy dni zjeżdżała tam kilkutysięczna, wielopokoleniowa widownia. Tym razem, z powodu zagrożenia COVID-19, wydarzenia kulturalne w gminie zostały odwołane. Nie chcemy jednak rozczarować naszej wiernej publiczności. Dlatego festiwal przenieśliśmy do Internetu. Transmisje na żywo zaplanowaliśmy w dniach 23-26 września. Znajdą się na stronie: https://festiwaljuszkowo.pl/. Jest tam też dostępny program imprezy. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w sieci!

Więcej informacji wkrótce, a oto filmowa zapowiedź imprezy:

FESTIWAL OBJAZDOWYCH TEATRÓW LALKOWYCH MŁODEGO WIDZA FOTEL Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura – Interwencje 2020”.

LOGO INTERWENCJE