Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Nasz gminny sztab z siedzibą w OKSiBP w Cieplewie, podczas 28. Finału WOŚP i dzięki wielkiemu wysiłkowi kwestujących wolontariuszy - nauczycieli, uczniów, sołtysów, strażaków-ochotników, radnych, wójta oraz oczywiście hojności darczyńców, zebrał wśród mieszkańców naszej gminy 99.581,08 zł!

Jest nam bardzo miło, że do akcji po raz kolejny przyłączyli się szefowie spółki Trend Projekt, udostępniając firmową halę w Mokrym Dworze na niezwykły, pełen żaru finał.  Za ogromne zaangażowanie w szczególności dziękujmy najbardziej zakręconemu sołtysowi Wiesławowi Zbrońskiemu, który wziął na barki organizację licytacji oraz koordynację działań w żuławskiej części naszej gminy.

Gratulujemy dzielnym strażakom z OSP Jagatowo, nauczycielom, którzy opiekowali się młodymi wolontariuszami. Dziękujemy szkole w Straszynie, na czele z dyrektor Renatą Jelińską. Serdeczne podziękowania za pomoc kierujemy do Straży Gminnej Pruszcz Gdański i aspiranta Bartosza Raszewskiego z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiślinie. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy i mieszkańców, którzy potrafią dzielić się swoim wielkim sercem!