Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Duński film „Jestem William” został laureatem Grand Prix Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! 2019 w Cieplewie. Publiczność swoją nagrodę przyznała „Mojej żyrafie” produkcji belgijsko-holendersko-niemieckiej. Siedem festiwalowych filmów obejrzało w sumie niemal pół tysiąca dzieci - przedszkolaków i młodszej młodzieży. 

Gościliśmy m.in. z przedszkola w Jagatowie i szkół podstawowych w Łęgowie, Przejazdowie i Rotmance. Setka uczniów uczestniczyła w warsztatach filmowych.

10 punktów na 10 - tak ocenili uczestnicy warsztaty green screen prowadzone przez grafika operatora i montażystę filmowego Mateusza Waloszka. Inne grupy uczyły się tworzenia ruchomych obrazów metodą animacji poklatkowej pod okiem instruktorów z Centrum Sztuki Dziecka z Poznania.

Festiwal zakończył się w piątek, 18 października, uroczystą galą, podczas której publiczność obejrzała polski film „Dzień czekolady”. Zaprezentowano też filmiki zmontowane z materiałów zrealizowanych podczas warsztatów. Dodatkową niespodzianką był minirecital piosenek filmowych. Wykonali je podopieczni sekcji wokalnej OKSiBP pod kierunkiem Aleksandry Osieckiej-Skoblewskiej.

- Gorąco dziękujemy naszym młodym wolontariuszom, wpierającym nas od pierwszego do ostatniego dnia festiwalu, oraz partnerom z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Pracowni Ferment Kolektiv. Mam nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok, a współpraca będzie równie owocna - powiedziała Agnieszka Michalczyk, koordynator festiwalu.

Więcej zdjęć z festiwalu można zobaczyć na naszym profilu FB