Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Dzisiaj, w ramach V edycji Letniego Festiwalu Muzycznego Gminy Pruszcz Gdański, organizowanego pod patronatem wójt Magdaleny Kołodziejczak, odbędzie się koncert w Żukczynie. Tym razem na koncert Quiet Trio, zaplanowany jako wydarzenie plenerowe, z powodu burzowej pogody zapraszamy do świetlicy. Wstęp wolny.

Quiet Trio to absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Laureaci konkursów i festiwali jazzowych. Grają wspólnie od 2014 roku. W swoim repertuarze mają światowe standardy muzyki jazzowej, rozrywkowej i filmowej. W ich wykonaniu można usłyszeć covery muzyki rozrywkowej w jazzowej wersji, doprawionej szczyptą perkusjonaliów i dopieszczonej muzyczną wrażliwością.

W kolejnych dniach przed mieszkańcami gminy wystąpią jeszcze:

- artyści związani z OKSiBP Cieplewo o godz. 18:00 i Julia Vikman Band o godz. 19:00 w piątek, 14 czerwca w amfiteatrze Rotmance,

- Jarek Janiszewski (Czarno-Czarni) z projektem Doktor Swing - o godz. 19:00 w sobotę, 15.06 obok Mediateki w Straszynie,

- Islet - o godz. 17:00, w niedzielę, 16.06 na terenie stanicy żeglarskiej przy ul. Brzegowej w Wiślince.

Usłyszymy to, co wszyscy najbardziej lubimy – czyli piosenki znane (nie tylko najstarszym melomanom) i dobrze pamiętane. Wśród prezentowanych coverów znajdą się m.in. piosenki z lat 50. i 60. XX wieku, czy ballady i romanse rosyjskie. Nie zabraknie też utworów autorskich.

Wszystkie wydarzenia Letniego Festiwalu Muzycznego 2019 będą niebiletowane – wstęp wolny! Liczba miejsc siedzących dla publiczności, przygotowanych przez organizatorów w każdej miejscowości, będzie ograniczona. Dlatego warto zabrać ze sobą krzesełko turystyczne lub koc piknikowy.

Uwaga, w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych, ze względów bezpieczeństwa koncerty mogą zostać odwołane.

FESTIWAL MUZYCZNY 2019 new1

Fotorelacja z koncertu Quet Trio w Wojanowie (12 czerwca): 
Wykowawcy V Letniego Festiwalu Muzycznego - zaproszenia: