Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Już jutro o 19:00 rozpocznie się V edycja Letniego Festiwalu Muzycznego Gminy Pruszcz Gdański, organizowanego pod patronatem wójt Magdaleny Kołodziejczak. Tym razem startujemy koncertem Quiet Trio w amfiteatrze w zrewitalizowanym parku w Wojanowie. Kolejne odsłony festiwalu jeszcze w tym miesiącu w: Żukczynie, Rotmance, Straszynie i Wiślince.

Quiet Trio to absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Laureaci konkursów i festiwali jazzowych. Grają wspólnie od 2014 roku. W swoim repertuarze mają światowe standardy muzyki jazzowej, rozrywkowej i filmowej. W ich wykonaniu można usłyszeć covery muzyki rozrywkowej w jazzowej wersji, doprawionej szczyptą perkusjonaliów i dopieszczonej muzyczną wrażliwością.

W kolejnych dniach przed mieszkańcami gminy wystąpią też: Julia Vikman z zespołem, Islet, Jarek Janiszewski (Czarno-Czarni) z projektem Doktor Swing i artyści związani z OKSiBP Cieplewo. Usłyszymy to, co wszyscy najbardziej lubimy – czyli piosenki znane (nie tylko najstarszym melomanom) i dobrze pamiętane. Wśród prezentowanych coverów znajdą się m.in. piosenki z lat 50. i 60. XX wieku, czy ballady i romanse rosyjskie. Nie zabraknie też utworów autorskich.

Wszystkie wydarzenia Letniego Festiwalu Muzycznego 2019 będą niebiletowane – wstęp wolny! Liczba miejsc siedzących dla publiczności, przygotowanych przez organizatorów w każdej miejscowości, będzie ograniczona. Dlatego warto zabrać ze sobą krzesełko turystyczne lub koc piknikowy.

Uwaga, w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych, ze względów bezpieczeństwa koncerty mogą zostać odwołane.

FESTIWAL MUZYCZNY 2019 new1