Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Kilkuset mieszkańców Cieplewa, Będzieszyna, Łęgowa, Rusocina, Żukczyna i innych okolicznych miejscowości przyciągnął rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka ph.: „Wszystkie dzieci nasze są” zorganizowany w Cieplewie 2 czerwca. Pogoda była doskonała, a atrakcji – co niemiara.

Wesoły klaun częstował pyszną watą cukrową. Były bańki mydlane oraz boisko z pokazowymi zajęciami szkółki futbolowej i sportowymi animacjami. Ogromnym powodzeniem cieszyły się rozmaite pneumatyczne zjeżdżalnie i dmuchańce do skakania, do których jak zwykle ustawiały się kolejki chętnych. W niebo wzbiło się stadko gołębi. W namiocie Gminy Pruszcz Gdański odbywały się zorganizowane przez panie bibliotekarki warsztaty plastyczne i wystawa poświęcona rocznicy wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 r. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyło się wnętrze samochodu straży pożarnej, które z ciekawością zwiedzali nie tylko najmłodsi. I dzieci, i dorośli na symulatorze straży gminnej mogli się też przekonać, jakie siły oddziałują na kierowców i pasażerów - uczestników wypadków samochodowych - i jak organizm kierowcy reaguje po spożyciu alkoholu. Najmłodsi mogli poznać lub sprawdzić swą znajomość przepisów i zasad bezpieczeństwa w minimiasteczku ruchu drogowego. Szkoła i przedszkole z Łęgowa przygotowały dla gości pyszne kompoty, których kolejne porcje znikały błyskawicznie ze stołów. Powodzeniem cieszyły się też jabłka i banany, jakimi częstowali niestrudzeni wolontariusze – uczniowie SP Łęgowo. Nie brakowało też wody, która w ten upalny dzień doskonale chłodziła i najmłodszych i tych nieco starszych uczestników festynu. Zmęczonym – głównie rodzicom i dziadkom - odpoczynek zapewniały kolorowe leżaki rozstawione na terenie imprezy. Wszystkie atrakcje były bezpłatne dla milusińskich.

Kto zgłodniał mógł za symboliczne kwoty posilić się goframi, racuchami lub plackami ziemniaczanymi, kolorowymi galaretkami albo domowymi wypiekami przygotowanymi przez panie z kół gospodyń wiejskich.

Organizatorami zabawy byli OKSiBP i Gmina Pruszcz Gdański, a współorganizatorami m.in.: sołectwa Cieplewo, Łęgowo, Rusocin, Żukczyn, Będzieszyn, OSP Łęgowo, Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański, Szkoła Podstawowa w Łęgowie i tamtejsze Przedszkole Słoneczna Kraina.

Partnerami wydarzenia byli: Mercedes-Benz Grupa Wróbel, Bee 4 Bee, Hurtownia Elektryczna ELBAS, AŁDOOR, Pomorskie Młyny - Tadeusz Rybak, ATOM, Andrzej Wójcik oraz Anna i Zbigniew Szyska.

Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom, wolontariuszom i kołom gospodyń wiejskich z Cieplewa i Łęgowa. I do zobaczenia na kolejnym festynie za rok!

Zdjęcia: Magdalena Bielicka, Gmina Pruszcz Gdański