Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Dziś o godz. 18:00 zapraszamy do galerii Kaloryfer na finisaż malarstwa w galerii Kaloryfer, gdzie prezentowane są prace stworzone w pracowni plastycznej w OKSiBP w Cieplewie od września 2018 do kwietnia 2019 r., pod kierunkiem Agnieszki Michalczyk.

Obrazy są bardzo zróżnicowane zarówno pod względem tematyki, jak i stopnia zaawansowania ich twórczyń. Niektóre artystki, uczestniczące w warsztatach już od pięciu lat, wybrały bardziej wymagającą technikę oleju na płótnie. Inne, dopiero zaczynające przygodę z malarstwem, pracowały głównie farbami akrylowymi. Nowością w tym roku są akwarele. Twórczynie skupiły się głównie na utrwalaniu martwej natury, kwiatów i pejzażu, zwłaszcza morskiego. Podjęły też trudne wyzwanie jakim jest portret.

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Zapraszamy do zwiedzenia wystawy i spotkania z autorkami prac: Anną Drozd, Agnieszką Falkowską, Katarzyną Falkowską, Ireną Kubarek, Krystyną Papakul, Zuzanną Sobieraj, Marią Stanisławską Beatą Sulewską, Elżbietą Tężycką, Danutą Vetter.

Wszystkich chętnych zachęcamy do odwiedzin w pracowni plastycznej OKSiBP i wspólnego odkrywania tajników rysunku i malarstwa sztalugowego w nowym sezonie edukacyjnym 2019/2020 - zapisy po wakacjach.