Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Koncert z okazji Dnia Kobiet, zorganizowany 10 marca w hali Szkoły Podstawowej w Przejazdowie okazał się prawdziwą gratką i wyjątkową okazją do wysłuchania najpiękniejszych, oper, operetek i przebojów musicalowych w doskonałym wykonaniu artystów znanych warszawskich scen. Skorzystało z niej w sumie 600 osób!

Na początek pierwszego z dwóch niedzielnych koncertów ze sceny rozbrzmiało „Libiamo” ze słynnej „Traviaty”, stworzonej na podstawie „Damy Kameliowej” Aleksandra Dumasa.

- To historia romansu kurtyzany z pisarzem, która posłużyła twórcom opery do stworzenia dzieła wybitnego. I znanego pod każdą szerokością geograficzną - mówił Grzegorz Cwaliński, dyrektor Ośrodka, Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański. Zaś zastępca wójta Daniel Kulkowski, który pełnił rolę drugiego konferansjera, przybliżył widowni tłumaczenie:

- „Bo młodość szybko mija, kto nektar miłości spija. Cieszmy się winem i śpiewem, piękną nocą i śmiechem. Niech nowy dzień zastanie nas w raju…” – cytował słowa arii.

Przed publicznością wystąpili: Grażyna Mądroch - sopran koloraturowy, Ewa Mikulska – kontralt, Kinga Mikulska – alt, Krzysztof Machowski – tenor, przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego, pod kierunkiem Andrzeja Mikulskiego, w składzie: Katarzyna Kowacz - skrzypce, Katarzyna Rogalska - skrzypce, Hanna Brzozowska - flet, Pancho Campos - perkusjonalia, Andrzej Mikulski - fortepian.

„Habanera” z opery „Carmen”, „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”, czy „Memory” z musicalu „Cats” - to tylko niektóre z zaprezentowanych utworów. Każda z pań, którym z racji ich niedawnego święta dedykowany był koncert, otrzymała kwiatka, a nad bezpieczeństwem gości i artystów pieczę objęli strażacy z Wiśliny oraz strażnicy gminni.